Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Alergolog online – jak przebiega teleporada i czy trzeba się do niej przygotowywać?

Teleporady powoli wypierają klasyczne wizyty u różnych specjalistów. O ile w niektórych przypadkach niezbędna jest osobista konsultacja, o tyle nierzadko wystarczy kontakt na odległość, co jest wygodne i oszczędne. Jak wygląda teleporada u alergologa i co warto o niej wiedzieć?
  • 04.01.2024 16:16
  • Autor: Grupa Tipmedia
Alergolog online – jak przebiega teleporada i czy trzeba się do niej przygotowywać?

Uważa się, że alergia to jedna z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych XXI wieku, dotycząca zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Współcześnie, przy szybkim rozwoju medycyny, skorzystać można z teleporad, czyli wizyt u specjalistów za pośrednictwem różnych kanałów. Dowiedz się, kiedy i jak pomoże Ci alergolog online! Przeczytaj poniższy artykuł!

Jak wygląda wizyta u alergologa online?

Każda wizyta online u alergologa rozpoczyna się szczegółowym wywiadem zdrowotnym. W zależności od problemu może trwać kilka lub kilkanaście minut. Z pewnością padną pytania dotyczące m.in.:

  • zdiagnozowanych chorób własnych oraz tych występujących w najbliższej rodzinie;
  • przyjmowanych leków i suplementów diety;
  • występujących objawów, ich charakteru, sytuacji, w których ulegają nasileniu lub złagodzeniu;
  • stylu życia.

Nierzadko już na podstawie objawów alergolog jest w stanie potwierdzić alergię i wskazać jej rodzaj. Często jednak konieczne jest wykonanie testów alergicznych (skórnych lub z krwi), na które otrzymuje się e-skierowanie drogą teleporady. Z wynikami badań należy ponownie umówić się do alergologa online, aby mógł wdrożyć indywidualne postępowanie terapeutyczne. Ma on możliwość wystawiania e-recept, e-zwolnień czy skierowań do innych specjalistów.

Jak przygotować się do teleporady u alergologa?

Wizyta u alergologa online nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jedynie zebrać informacje, które prawdopodobnie trzeba będzie podać w ramach wywiadu zdrowotnego. Może ona odbyć się telefonicznie lub przez połączenie wideo. Druga opcja będzie korzystniejsza, jeśli u pacjenta występują wysypki lub inne niepokojące zmiany skórne, które wymagają oceny lekarza.

Jeśli natomiast od dłuższego czasu zmagasz się z alergią i chcesz jedynie kontynuować leczenie farmakologiczne, alergolog online może przepisać Ci e-receptę. To znaczna oszczędność pieniędzy i czasu. W wyborze nowych leków pomoże Ci index leków, zawsze będą one jednak dobrane indywidualnie przez alergologa. 

Kiedy zdecydować się na wizytę u alergologa online?

Wizyta u alergologa online wskazana jest zawsze wtedy, gdy istnieje podejrzenie choroby alergicznej. Objawy, które mogą na nią wskazywać, to przede wszystkim:

  • katar sienny;
  • łzawienie oczu i zaczerwienienie spojówek;
  • zaburzenia trawienia po spożyciu określonych pokarmów;
  • niediagnozowane dotychczas bóle brzucha, zwłaszcza po posiłku;
  • wysypki skórne, świąd skory, zaczerwienienie skóry, obrzęk skóry;
  • świszczący oddech i duszności nasilające się w okresie wiosennym;
  • częste kichanie i ciągle zatkany nos.

Jeśli pojawi się konieczność wizyty osobistej, lekarz z pewnością Cię o tym poinformuje.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Radio Bon TonTreść komentarza: Zdjęciami darów od mieszkańców dla muzeum przekazanych w 1969 roku niestety nie dysponujemy.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeumAutor komentarza: AlbinaTreść komentarza: Chełmskich zdjęć nie ma? Cienkie to nasze muzeum.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 07:18Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeumAutor komentarza: babcia klozetowaTreść komentarza: Przestań jątrzyć. Donald jest świetny.Data dodania komentarza: 20.03.2025, 07:06Źródło komentarza: Audioportret 13.03.2025 - zaprasza Przemysław Kargul. Spotkanie z Sylwią Maruszczak-PłuciennikAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Wbrew temu, co Pani Sylwia mówi, Polonia w stanie Michigan jest podzielona i wcale nie cała głosowała na Trumpa. Owszem, paliwo może jest tańsze (nie zauważyłam), ale jedzenie np. już dużo droższe (kosmetyki też.) W zeszłą sobotę był tu wiec Berniego Sandersa (niezależnego senatora, w opozycji do Trumpa), na którym było 9 tysięcy osób protestujących przeciwko Trumpowi i jego posunięciom. Wielu Amerykanów - Polaków też - jest przerażonych tym co się w Ameryce dzieje, szczególnie niszczeniem aparatu państwa oraz relacji z innymi krajami. Uważam się za "prawdziwą" Amerykankę, a jeżdżę "japończykiem"... Moj mąż - rodowity Amerykanin - również. Owszem, ludzie, którzy pracują w amerykańskim przemyśle samochodowym ( i ich rodziny) zwykle jeżdżą amerykańskimi samochodami (kupują je zresztą taniej), ale jeśli np. pojedziemy do Kalifornii, to wszystko troche inaczej wygląda. To, co Pani Sylwia mówi, to jest to jej punkt widzenia, reprezentujący zwolenników Trumpa, a - jak pamiętamy - Trump zdobył 49.8% głosów, podczas gdy Kamala Harris 48.3%, a wiec prawie połowa głosujących była i jest przeciwko Trumpowi. W związku z tym uogólnienia, które Pani Sylwia prezentuje, nie oddają prawdy o Ameryce.Data dodania komentarza: 13.03.2025, 22:52Źródło komentarza: Audioportret 13.03.2025 - zaprasza Przemysław Kargul. Spotkanie z Sylwią Maruszczak-PłuciennikAutor komentarza: Dr hab ODDbytTreść komentarza: \../(-_-)\../Data dodania komentarza: 15.02.2025, 16:05Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #364 - Mantra
Reklama
Reklama
Reklama
test