Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Co z remontem ulicy Rejowieckiej? Harmonogram prac wciąż ulega zmianom

Zgodnie z zapowiedzią remont drogi krajowej nr 12 w granicach miasta miał się rozpocząć 1 kwietnia. Robotników jednak nie widać, a ruch po dziurawej nawierzchni odbywa się jak zwykle.
Chełm: Co z remontem ulicy Rejowieckiej? Harmonogram prac wciąż ulega zmianom

Wyczekiwana przebudowa ulicy Rejowieckiej miała ruszyć jesienią ubiegłego roku. Ponieważ prace się nie rozpoczęły - miejscy urzędnicy poprosili Centrum Unijnych Projektów Transportowych o audyt inwestycji. Ostatecznie Wojewoda Lubelski wydał pozwolenie na budowę. Jednak 1 kwietnia, tak jak zapowiadał m.in. prezydent Chełma Jakub Banaszek, wciąż nie było widać, na planowanym do przebudowy odcinku DK12, rozpoczęcia prac.

Jak dowiadujemy się z Urzędu Miasta:

W ciągu kilku dni od wydania tej decyzji nastąpi przekazanie wykonawcy placu budowy. Harmonogram prac wciąż ulega jeszcze zmianom, ale wiadomo, że w ramach I etapu remontowana będzie ul. Rejowiecka na odcinku od Ronda Romana Dmowskiego do skrzyżowania z ul. Szpitalną. Równolegle prowadzone będą prace nad „dwunastką” na wysokości mostu na Uherce. Wówczas ruch będzie odbywał się dwoma pasami, po jednym w każdym kierunku. Ruch będzie tak organizowany, żeby maksymalnie ułatwić poruszanie się aut. 

Pod koniec marca Izba Administracji Skarbowej w Lublinie - zgodnie z informacją przekazaną przez Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie informowała, że od 1 kwietnia 2019 r. do listopada 2020 r. w granicach administracyjnych miasta Chełm należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu na drodze krajowej nr 12, wchodzącej w skład europejskich tras E372 oraz E373 łączących Polskę i Ukrainę. Utrudnienia spowodowane będą pracami budowlanymi (przebudowa drogi).

Remontem drogi zajmie się firma BUDIMEX S.A., która nie tylko przebuduje krajową „dwunastkę”, ale również jest odpowiedzialna za przygotowanie projektu technicznego. Roboty obejmą kompleksową przebudowę ulic Rejowieckiej, Al. Przyjaźni, Rampy Brzeskiej i Wschodniej. Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu al. Przyjaźni, budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz budowę przystanków autobusowych, ekranów akustycznych i ponad 8 km ścieżek rowerowych. Zakładany koniec robót nastąpi w 2020 roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Piotr 22.06.2019 09:36
Czyli remontuja to po czym da się jeszcze jechać a Rampa Brzeska dalej bedzie przypominac drogę przez mękę . Rece opadają

gość 30.04.2019 22:48
i figa z makiem następni nieudacznicy nie ptrafia przeprowadzić remontu rejowieckiej nic sie nie zmieniło łajzy budimex juz dawno powinien byc ukarany

Obserwatorka 07.04.2019 20:34
To jeszcze sobie poczekamy...

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test