- To dla nas duża satysfakcja, środki z projektów będą służyły dalszemu, konsekwentnemu rozwojowi naszej Uczelni. Co warto podkreślić, projekty mają za zadanie przede wszystkim podniesienie kompetencji praktycznych studentów – mówi prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.
Pierwszy z projektów składa się z trzech modułów. Dwa pierwsze obejmują m.in. kształcenie na kierunku Mechanika i budowa maszyn - specjalizacja Pilotaż śmigłowcowy, warsztaty z przedstawicielami linii lotniczej oraz wizyty studyjne w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Trzeci moduł projektu dotyczy natomiast zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego i będą to działania podnoszące kompetencje dydaktyczne kadry uczelni w zakresie umiejętności dydaktycznych. Łącznie projekt obejmie swoim działaniem 74 beneficjentów.
Głównym celem drugiego dużego projektu, który będzie realizowany przez PWSZ w Chełmie będzie nabycie dodatkowych kwalifikacji i kompetencji przez studentów, umiejętności dydaktycznych i zarządczych przez kadry PWSZ w Chełmie oraz wsparcie informatyczne narzędzi zarządzania Uczelnią.
Wsparcie dla studentów kierunków technicznych i rolnictwa obejmują m.in. certyfikowane kursy i szkolenia, zajęcia warsztatowe, laboratoryjne, zadania praktyczne realizowane w formie projektowej oraz wizyty studyjne u pracodawców. Program „KOMPLEKSOWY PROGRAM ROZWOJU UCZELNI – II EDYCJA” zakłada również podniesienie kompetencji zarządczych kadr administracyjnych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i infrastrukturalnymi, finansami, kadrami, jakością, procesami biznesowymi oraz wzrost kompetencji dydaktycznych wykładowców.
- Nowa jakość kształcenia dostosowana do potrzeb rynkowych, wsparta zostanie wdrożeniem i rozbudową uczelnianego systemu informatycznego, wpływając na efektywność, profesjonalizm i zapewnienie bezpieczeństwa zarządzania jakością kształcenia w PWSZ w Chełmie. Projekt ma charakter komplementarny w stosunku do obecnie realizowanego programu rozwojowego Uczelni i służy jej kompleksowemu rozwojowi – podkreśla prof. nzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.
Okres realizacji drugiego z projektów to wrzesień 2019 r. – luty 2022 r. Wsparciem objętych zostanie 88 beneficjentów.
Napisz komentarz
Komentarze