Wysoki popyt na mieszkania
Lublin jest największym miastem znajdującym się po wschodniej stronie Wisły. Jako stolica województwa lubelskiego pełni funkcję ważnego ośrodka gospodarczego, który zamieszkuje ponad 340 tysięcy osób. Wysoka gęstość zaludnienia stwarza rosnący popyt na mieszkania w Lublinie, co przekłada się na dalszy rozwój miasta. Czy Lublin to dobre miejsce na inwestycję w nieruchomość? Zdecydowanie tak – ogólny standard życia jest na wysokim poziomie, co idzie w parze z atrakcyjnymi kosztami utrzymania.
Miasto dla aktywnych i ambitnych
Przeważającą część mieszkańców Lublina stanowią osoby od 15. do 65. roku życia. Oznacza to, że ponad 60% ludzi uczy się i pracuje, tworząc aktywną i przedsiębiorczą społeczność. Należy dodać, że w mieście funkcjonuje ponad 45 tysięcy firm, z czego 96% to mikroprzedsiębiorstwa, w których pracuje mniej niż 10 podwładnych. Dla mieszkańców i osób planujących kupić mieszkanie w Lublinie jest to informacja świadcząca o zróżnicowanych ofertach pracy. Warto jeszcze wspomnieć, że lokalny rynek pracy cechuje się niską rotacją, a większość zatrudnionych jest zadowolona z warunków, jakie oferują pracodawcy.
Wysoka jakość życia
Mieszkańcy Lublina bardzo dobrze oceniają standard tutejszego życia. Większość populacji czuje się tutaj bezpiecznie i swobodnie, na co z pewnością wpływa wysoka jakość opieki zdrowotnej. Kolejną cegiełką jest wspomniana wyżej sytuacja na rynku pracy. Bardzo dobrym pomysłem na życie jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mają sporą szansę na gospodarczy sukces, głównie z uwagi na zaangażowanych i lojalnych pracowników.
Miasto akademickie
Niemal 30% mieszkańców Lublina to osoby, które ukończyły studia. W praktyce zatem prawie co 3 z nich może pochwalić się dyplomem i wyższym wykształceniem. To niewątpliwie poprawia standard rynku zawodowego. W Lublinie funkcjonuje 9 uczelni, a łączna liczba studentów – ok. 65 tysięcy – stanowi 20% mieszkańców miasta. Wysoki poziom nauczania oraz świetne perspektywy zawodowe to kolejne powody, dla których warto rozważyć zakup mieszkania w Lublinie.
Ceny nieruchomości
Czy lubelskie lokale należą do drogich? Nieruchomości z rynku wtórnego cieszą się rosnącym zainteresowaniem, choć nie brakuje też ofert deweloperskich. Ceny mieszkań w Lublinie wciąż pozostają niższe od cen nieruchomości w polskich metropoliach. Niemniej jednak inwestorów wciąż przybywa – zarówno tych, którzy chcą nabyć mieszkanie na własny użytek, jak i tych, którzy mają w planach realizację kolejnych osiedli na obrzeżach miasta. Ofert z pewnością nie zabraknie – nieruchomości dostępne są w ścisłym centrum, a także w oddalonych dzielnicach aglomeracji.
Napisz komentarz
Komentarze