Prace nad modernizacją skrzyżowania przy Urzędzie Skarbowym w Chełmie nieco zwolniły. Drogowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych zrobili już w zasadzie wszystko, co mogli - teraz czekają, aż swoje prace zakończą inni specjaliści.
Mówi Barbara Czepiel, kierownik placu budowy.
Wyraźnie widać już nowe rondo. Mimo, że już z daleka widać, że plac budowy służy tylko pojazdom drogowców, to niektórzy kierowcy decydują się na wjazd w tamto miejsce. Przypominamy zatem, że skrzyżowanie Obłońskiej i Zielnej jest nadal zamknięte dla ruchu, o czym informują znaki o objeździe, ustawione w kilku miejscach na terenie miasta.
Słupki termometrów przekraczają 30 stopni, terminy gonią - jak tu pracować w takich warunkach? Co mają powiedzieć drogowcy, którzy w takich warunkach pracują, żeby kierowcom za kilka tygodni jeździło się przyjemnie po nowej, równej szosie?
Jak o swoich pracowników dba prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Sebastian Łukowiec?
Na bieżąco, sytuację monitorują też brygadziści. Jak do tej pory, nikt z kilkunastoosobowej ekipy drogowców nie skarżył się na gorsze samopoczucie. Jak przyznaje nam jeszcze prezes Łukowiec, w takich warunkach jak dziś, wodę kupuje się nie tyle litrami, co... paletami.
W ostatnich dniach, na budowie przy Urzędzie Skarbowym pracuje około 6 pracowników - a to dlatego, że drogowcy z MPRD czekają teraz na specjalistów od elektryki i innych instalacji podziemnych. Dopiero gdy oni zakończą swoje zadania, będzie można ruszyć dalej z budową samego ronda. Gdy te prace się zakończą, drogowcy wrócą w pełnej sile, około 20 osób.
Na 600-metrowej długości drodze powstaje nowa nawierzchnia, a w tle - buduje się Castorama. Taki widok można zaobserwować na "starej" Rejowieckiej, czyli drodze biegnącej od skrzyżowania przy rondzie Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, do ulicy Okszowskiej. Prace prowadzi tam Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie.
O postępy zapytaliśmy kierownik budowy - Monikę Lewandowską.
Jeśli pogoda w tym nie przeszkodzi, to we wrześniu będzie można już pojechać odświeżoną, starą Rejowiecką. Inwestycja wykonywana jest z myślą o remoncie całej krajowej "12-tki" w granicach miasta. Gdy przebudowywana będzie Aleja Przyjaźni, to właśnie "stara" Rejowiecka przejmie ruch samochodów, szczególnie tych ciężarowych, wjeżdżających do miasta od strony Dorohuska i kierujących się w stronę granicy.
Chełmskie MPRD, oprócz tej ulicy, modernizuje jeszcze skrzyżowanie przy Urzędzie Skarbowym. Jak przyznają nam władze spółki, takiego natłoku prac jeszcze nie mieli. Tym bardziej, że niedawno - pracownicy tej firmy zakończyli remont odcinka ulicy Synów Pułku na osiedlu Zachód.
Na osiedlu Zachód przybyło ponad 100 metrów nowej drogi. Zakończyła się już budowa ulicy i chodnika przy Synów Pułku, przy blokach numer 7 i 11. Ulica jest jeszcze po obu stronach zablokowana barierkami, bo inwestycja czeka na odbiór. Do końca tygodnia tamtejsi mieszkańcy będą mogli znowu parkować swoje samochody, tym razem - na równych i prostych miejscach parkingowych. Mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie - Sebastian Łukowiec.
Na nowym odcinku Synów Pułku pojawiły też latarnie.
Napisz komentarz
Komentarze