Chełmianie, mieszkający przy Alei I Armii Wojska Polskiego nie będą musieli wymieniać dowodów, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych pojazdów.
Mimo to, trzeba będzie zgłosić zmianę adresu w urzędzie skarbowym w Chełmie, a także do ZUS-u, jeśli ktoś pobiera świadczenia. Poza tym, zmiany trzeba będzie zgłosić do banku, do dostawców energii oraz do przedstawicieli usług telekomunikacyjnych.
Przedsiębiorcy natomiast - muszą zgłosić nowy adres swojej firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Polskie samorządy mają czas na dostosowanie się do ustawy dekomunizacyjnej tylko do 2 września. W przeciwnym razie - nowe nazwy ulic wprowadzi wojewoda, który wyda zarządzenia zastępcze w tej sprawie.
Urząd Miasta przeprowadzał konsultacje społeczne w sprawie proponowanej zmiany. Odbywały się one poprzez Rady Osiedli, opinie od mieszkańców zbierali także członkowie specjalnego zespołu, który zajmował się koniecznością zmian nazw ulic w Chełmie, właśnie w związku z dekomunizacją.
Wymóg zmian niektórych nazw, które nawiązywały jeszcze do ustroju komunistycznego, postawił przed polskimi miastami i gminami obecny rząd.
Wracając do zmiany nazwy Alei I Armii Wojska Polskiego w Chełmie, wiemy, że nie wszyscy mieszkańcy bloków wzdłuż tej ulicy - zgadzają się na taką zmianę. Takie osoby będą mogły przedstawić swoje wątpliwości w trakcie zebrań komisji oraz na sesji rady miasta, która odbędzie się 31 sierpnia. To właśnie wtedy, Rada Miasta pochyli się m. in. nad tą kwestią.
Napisz komentarz
Komentarze