Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry – skuteczne metody

Wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry to bardzo poważny objaw, ponieważ prowadzi do łysienia. Zmiany dotyczące ŁZS to również łupież, swędzenie, czerwone plamy, złuszczające się tłuste łuski oraz szybko przetłuszczające się włosy. Jednak wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry jest najbardziej uciążliwe. Jak zatem pokonać te nieprzyjemne zmiany? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.
  • 22.02.2025 07:00
  • Autor: Verdelove
Wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry – skuteczne metody

ŁZS – jak się z nim uporać?

                                   

Pytanie:

                        

                                   

Odpowiedź:

                        

                                   

Jak wygląda leczenie ŁZS?

                        

                                   

W pierwszym etapie leczenia konieczne jest usunięcie zalegającej łuski na skórze głowy, a to właśnie pozwoli zmniejszyć swędzenie i wypadanie włosów, poza tym ułatwi wnikanie w skórę substancji leczniczych i odżywczych. W ten sposób poprawi się też kondycja naskórka. Do złuszczania należy używać łagodnych produktów, które nie zaogniają dodatkowo zmian.              

Biorąc pod uwagę, że środki przeciwgrzybicze i złuszczające naruszają płaszcz lipidowy skóry, konieczne jest też odpowiednie nawilżenie. Znów trzeba podkreślić, że taki produkt musi być delikatny i nieobciążający. Wybieraj więc kosmetyki ze składnikami pochodzenia naturalnego, które regulują wydzielanie sebum. Jeżeli odbudujesz płaszcz lipidowy, drobne ranki i podrażnienia szybko znikną, Twoja skóra będzie mogła się lepiej bronić przed drobnoustrojami.

                        

                                   

Czy istnieje terapia, która umożliwia całkowite wyleczenie?

                        

                                   

Niestety nie ma opracowanej terapii, która doprowadziłaby do całkowitego wyleczenia ŁZS skóry głowy. Choroba ma nawrotowy przebieg, często nasila się w okresie jesienno-zimowym.

                        

Łojotokowe zapalenie skóry – charakterystyka

ŁZS głowy, choć jest chorobą przewlekłą, nie można się nią zarazić. Ma jednak swoje okresy remisji i nawrotów, dlatego tak istotny jest regularny kontakt z dermatologiem. Ta dermatoza jest też związana z nadmiernym rozrostem drożdżopodobnych grzybów – malassezia furfur, które w sprzyjających im warunkach, zaczynają niebezpiecznie się namnażać, stąd stany zapalne i inne przykre objawy tej dermatozy. Trzeba podkreślić, że jak dotąd nie znaleziono jeszcze przyczyny tej choroby, działa się zatem objawowo, a więc zabija grzyby, łagodzi stany zapalne, reguluje pracę gruczołów łojowych. Cierpiący na ŁZS głowy mogą, z czasem, zauważyć u siebie również objawy łysienia, ma to jednak parę przyczyn. Czytaj więcej o objawach: https://seborh.pl/lzs-objawy-choroby/ 

Żeby ograniczyć zmiany skórne oraz wypadanie włosów, konieczne jest:

  • właściwe leczenie,        
                
  • delikatne obchodzenie się z włosami – szkodzić im będzie gorący nawiew suszarki, agresywne kosmetyki myjące, urządzenia do stylizacji na gorąco, kosmetyki do utrwalania fryzury,
                
  • odpowiednia pielęgnacja profesjonalnymi dermokosmetykami,  
                
  • specjalne trychologiczne zabiegi,
                
  • dobra dieta.
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Specjaliści zalecają kontrolowanie choroby poprzez profilaktyczne stosowanie produktów przeciwgrzybiczych. Warto zastosować szampon na wypadanie włosów przy łojotoku, ale też inne kosmetyki, które zostają na skórze i włosach dłużej. Profesjonaliści podkreślają też znaczenie odpowiedniej pielęgnacji, która pomaga skórze głowy odzyskać i utrzymać równowagę. Można to osiągnąć za pomocą dermokosmetyków, posiadających m.in. właściwości keratolityczne, delikatnie nawilżające oraz hamujące rozwój grzybów  mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Zlikwiduj wszystkie objawy ŁZS – zastosuj zestaw Seborh

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed –kliknij
  • Szampon Seborh z glinką biała, siarczkiem selenu i mleczkiem pszczelim szybko niszczy grzyby, zmiękcza oraz usuwa zrogowaciały naskórek, łuski i łój. Produkt również złuszcza martwy naskórek i likwiduje swędzenie, co istotne regeneruje skórę, wspierając zakotwiczenie cebulek.
                
  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej takie składniki, jak np. pirokton olaminy, NMF czy olej konopny, dlatego niweluje stany zapalne, koi oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych. Emulsja widocznie zmiękcza skórę głowy i ją wygładza.
                
  • Płyn Seborh – zawiera bogactwo kwasów oraz ekstraktów, m.in. ma w sobie ekstrakt z miłorzębu, kwas jabłkowy i glukonolakton. Preparat świetnie goi, jak również regeneruje skórę, dodatkowo, wzmacnia naczynka i wspomaga mikrokrążenie.

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

Pielęgnacja – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, jak wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry?

Sam szampon przeciw wypadaniu włosów w łojotoku może nie wystarczyć, ponieważ ma zbyt krótki kontakt ze skórą. W pierwszej kolejności skontaktuj się z dermatologiem i rozpocznij odpowiednie leczenie. Nie bez znaczenia jest oczywiście właściwa pielęgnacja, która pozwoli zakotwiczyć cebulki i wzmocnić włosy – których przerzedzenie, a także wygląd, jest zależny od stanu skóry głowy. Warto wybrać profesjonalne dermokosmetyki w zestawie, bogate w emoliencyjne składniki: kwasy, ekstrakty czy wyciągi. Tylko takie wielotorowe działanie pozwala szybko i skutecznie zapanować nad przykrymi objawami atopowego zapalenia skóry.

Podsumowanie

AZS jest chorobą przewlekłą, wymagającą regularnego kontaktu z lekarzem specjalistą. Ponadto niezbędna okazuje się właściwie prowadzona pielęgnacja. Postępując w ten sposób, można zatrzymać przykre zmiany, zregenerować skórę i cieszyć się dobrą kondycją włosów.

Materiał partnera


Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.
Reklama
Reklama
Reklama
test