Podczas spotkania odbyła się także konferencja prasowa, na której Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. Studia Dualne. Celem projektu jest dostosowanie programów nauczania do oczekiwań przyszłych pracowników i ich potencjalnych pracodawców. Będzie to możliwe dzięki realizacji specjalnych programów kształcenia przemiennego, które zakładają równoczesny udział w zajęciach dydaktycznych na uczelni i zatrudnienie w firmie, dzięki temu możliwe będzie połączenie nauki z pracą.
Idea konkursu jest bardzo bliska misji realizowanej w PWSZ w Chełmie. Uczelnia dużą wagę przykłada do kształcenia praktycznego, w którym wiedza teoretyczna uzupełniana jest praktyką. Dzięki współpracy PWSZ w Chełmie z wieloma firmami, studenci mają możliwość zdobycia cennych umiejętności, które w późniejszym czasie będą niezbędne podczas pracy zawodowej.
PWSZ w Chełmie już dwukrotnie skutecznie aplikowała w konkursach NCBR, a dzięki jej projektom skorzystało 240 osób. Dzięki temu uczelnia uzyskała dofinansowanie na projekty: „Nie broda czyni filozofa" – ok. 90 tys. zł oraz „Nowe kompetencje - lepszy start. Wsparcie studentów PWSZ w Chełmie" – 750 tys. zł.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przymierza się do budowy betonowego pasa na lotnisku uczelni w Depułtyczach. Uczelnia deklaruje wkład własny w inwestycję, jednak część kosztów pokryje dofinansowanie.
Mówi wicepremier Jarosław Gowin, który był wczoraj gościem chełmskiej PWSZ:
Inwestycja powinna być zakończona w ciągu dwóch lat. Władze uczelni dodają, że jeszcze w tym roku zostaną poczynione pierwsze kroki w kierunku budowy pasa.
Napisz komentarz
Komentarze