Co więcej, w tym roku - po raz pierwszy - m. in. chełmscy 'terytorialsi' będą uczestniczyć w szkoleniach na poligonie w Wędrzynie, w województwie lubuskim.
O szczegółach mówi kapitan Damian Stanula - oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej:
Żołnierze nauczą się posługiwania bronią, dowiedzą się o taktyce pola walki, przejdą ponadto szkolenie medyczne. To ostatnie przyda się także poza służbą.
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wziąć udział w rekrutacji?
Rekrutacja odbywa się w kilku etapach. Najpierw chętny zgłasza się do Wojskowej Komisji Uzupełnień, gdzie uzupełnia dokumenty zgłoszeniowe. Następnie kandydat zapraszany jest do odpowiedniej jednostki wojskowej, gdzie poznaje warunki służby i sprzęt, którym będzie się posługiwał. Następnie, znowu w WKU, odbywa się rozmowa kwalifikacyjna. Jeśli chętny ją przejdzie, może zacząć służbę, od uczestnictwa w szkoleniach.
Wszystko zaczyna się od zgłoszenia do Wojskowej Komisji Uzupełnień. Jednym z elementów, jest rozmowa kwalifikacyjna. Jak wygląda?
Członkowie komisji kwalifikacyjnej będą starać się ustalić m. in., na jakie stanowisko w Obronie Terytorialnej będzie nadawał się najbardziej. Większość 'Terytorialsów' stanowią osoby z wykształceniem wyższym: to m. in. lekarze i informatycy, ale także osoby z wykształceniem technicznym: zawodowi kierowcy i mechanicy.
Napisz komentarz
Komentarze