Spółka przeprowadziła konsultacje społeczne w trzech gminach: Wierzbica, Siedliszcze i Cyców, w ramach których przedstawiciele Prairie oraz specjaliści z międzynarodowej grupy konsultingowej Multiconsult Polska zaprezentowali kluczowe korzyści dla lokalnej społeczności związane z nowymi miejscami pracy oraz rozwojem, budową i funkcjonowaniem kopalni Jan Karski.
Wraz z końcem kwartału, zgodnie ze strategiczną umową o współpracy zawartą między Prairie i China Coal, Spółka otrzymała od China Coal zestaw dokumentów tworzących studium techniczno-ekonomiczne i analizuje uzyskane dokumenty. Obie firmy kontynuują prace nad studium techniczno-ekonomicznym, obecnie skupiając się na zaktualizowaniu go o wyniki uzyskane z badań węgla uzyskanego z kolejnego odwiertu badawczego i odzwierciedleniu informacji ujętych we wniosku o koncesję. Prairie i China Coal poczyniły znaczące postępy w rozmowach dotyczących zapewnienia pakietu dłużnego na potrzeby budowy kopalni Jan Karski przez chińskie instytucje finansowe. W ubiegłym kwartale Prairie gościła również delegacje z China Coal oraz Jinan Mine Design Institute w czasie której sfinalizowano oferty budowy kopalni przy udziale polskich podwykonawców.
W Lubelskim Zagłębiu Węglowym spółka zakończyła program rozpoznawczy, a sporządzona dokumentacja geologiczna została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Całkowite zasoby węgla w złożu węgla kamiennego „Lublin” oszacowane zgodnie z międzynarodowymi standardami (JORC) wynoszą 728 mln ton, w tym w kategorii wykazane 352 mln ton. Planowana roczna produkcja węgla handlowego wyniesie 6,3 mln ton. Kopalnia Jan Karski zostanie zaprojektowana i wybudowana przy wykorzystaniu nowoczesnych międzynarodowych technologii, co w połączeniu z bardzo korzystnymi warunkami geologicznymi w Zagłębiu Lubelskim, pozwoli na uzyskanie najniższych kosztów wydobycia węgla kamiennego w Europie Łączne nakłady inwestycyjne lubelskiego projektu szacowane są na 632 mln dolarów.
Do czasu rozpoczęcia budowy kopalni Prairie ma zapewnione finansowanie, między innymi dzięki zaangażowaniu brytyjskiego funduszu CD Capital. Szacuje się, że dzięki powstaniu kopalni Jan Karski zostanie stworzonych bezpośrednio i pośrednio 10 000 miejsc pracy
Napisz komentarz
Komentarze