Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lekcja z Lubelszczyzną

By nie ulec wrześniowej rutynie, powrót do szkoły warto zacząć od przyjemnych aktywności. Nietypowe przedsięwzięcia pobudzają kreatywne myślenie. Konkurs językowy „P jak polski” jest tego dobrym przykładem. Po zeszłorocznym sukcesie z województwa podlaskiego przyszedł czas na Lubelskie. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców mają niepowtarzalną szansę zrobić coś dla siebie, swojej miejscowości i całego województwa.
Lekcja z Lubelszczyzną

Jeszcze do 23 września uczniowie województwa lubelskiego mogą zgłaszać swoje prace dotyczące tego, jak bogaty jest język polski. Różnie przecież mówią młodsi i starsi, mieszkańcy różnych regionów, specjaliści różnych branż; nawet każda rodzina i każdy człowiek może mieć swój własny język! Forma jest dowolna, liczy się kreatywne podejście do tematu. Nagrodą główną są kilkudniowe warsztaty w trzech zwycięskich miejscowościach.

Zainteresować się konkursem warto z kilku powodów. Po pierwsze, w zwycięskich szkołach pojawią się cenieni w środowisku językoznawcy i ludzie ze świata kultury. Uczniowie będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w warsztatach z profesjonalistami. Otrzymają szansę zaprezentowania swoich umiejętności  w sposób inny niż  na lekcjach. Organizatorzy przewidują m.in. warsztaty pisarskie, z emisji głosu czy autoprezentacji. Ponadto jedno ze spotkań  będzie ściśle związane z tematem nagrodzonej pracy konkursowej.

Konkurs „P jak polski” aktywizuje nie tylko uczniów, ale całą społeczność województwa. Nauczyciele, pod czujnym okiem ekspertów,  będą mieli okazję w praktyczny sposób podnieść swoje kompetencje językowe. Mieszkańcy natomiast otrzymają szansę uczestnictwa w specjalnych wieczornych spotkaniach otwartych z autorami. Konkurs stwarza także niepowtarzalną możliwość promocji szkoły oraz regionu na tle ogólnopolskim.

Województwo lubelskie na mapie Polski jest wyjątkowym miejscem. Tutejsza wielokulturowość w znacznym stopniu wpłynęła na specyfikę językową regionu. Uczniowie mogą w twórczy sposób wykorzystać tę zależność i pokazać Polsce, dlaczego warto zainteresować się Lubelszczyzną i za co można ją kochać. Konkurs „P jak polski” daje do tego idealną okazję.

Nie zwlekajcie, jest o co walczyć! Relacja z finałów w województwie podlaskim dostępna jest na facebookowym profilu Fundacji PRO.PL

 

 „P jak polski” to konkurs językowy prowadzony w ramach projektu  „To nasz język”. Patronat nad konkursem „P jak polski” oraz akcją „To nasz język” sprawują Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz Czwórka Polskie Radio. Konkurs dofinansowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych 2018. Więcej informacji: https://fundacja.propl.pl/przedsiewziecia/konkurs-p-jak-polski-2018-zaproszenie oraz na Facebooku: Fundacja PRO.PL .



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test