Jak usłyszeliśmy w chełmskim ratuszu, projekt jest już prawie gotowy. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących m.in. dróg bezpieczeństwa. W konsultacjach biorą udział chełmskie kluby sportowe, ale także lokalna policja i straż pożarna.
O szczegółach inwestycji mówi prezydent Chełma, Agata Fisz:
Po modernizacji, na chełmskim stadionie będą mogły być rozgrywane mecze wyższych lig piłkarskich. Rozbudowa stadionu jest kontynuacją prowadzonych tam prac budowlanych. W ubiegłym roku, za blisko 2 mln zł, do użytku oddano nowoczesny budynek biurowy oraz szatnie.
Co ciekawe to nie pierwsze przymiarki do remontu stadionu. Jak czytamy na oficjalnej stronie ChKS Chełmianka, drużyny, która rozgrywa spotkania na tym obiekcie, we wpisie z 2013 roku:
Wszystko zostało już uzgodnione i Stadion Miejski w Chełmie, w końcu doczeka się kapitalnego remontu. Remont obiektu przy ulicy I Pułku Szwoleżerów 15 zostanie przeprowadzony w II etapach. Stadion ma być w pełni zadaszony, typowo piłkarski, zostanie zlikwidowana bieżnia lekkoatletyczna. Docelowa pojemność stadionu to 7000 miejsc siedzących. W pierwszym etapie wybudowana zostanie druga trybuna konstrukcyjna wraz z zapleczem socjalnym, szatniami, gabinetami odnowy, w pełni zadaszona. Ma mieć 1850 miejsc. Nad drugą trybuną, już istniejącą, mającą pojemność 2000 miejsc zostanie dobudowany dach.
Pierwsza część projektu zostanie zrealizowana do końca 2014 roku. Jej koszt to około 20 milionów złotych. Większa część pieniędzy zostanie pozyskana od sponsora tytularnego stadionu, który na 10 lat będzie miał wyłączność do używania nazwy stadionu. Kto będzie tym sponsorem dowiemy się za trzy miesiące, gdy projekt zostanie zatwierdzony i rozpoczną się prace remontowe. Druga część realizacji projektu to dwie trybuny za bramkami, które łącznie pomieszczą 3150 miejsc siedzących. Ta część projektu zostanie zrealizowana do połowy 2016 roku, czyli za trzy lata. Łączny koszt całej przebudowy to 42 miliony złotych. Remontu doczeka się także stadion przy ulicy Batorego, który otrzyma lekkoatletyczną bieżnię tartanową 6 sześciotorową, a boisko do gry otrzyma sztuczną nawierzchnię o wymiarach 105X68.
Wizualizacje dołączone do artykułu na stronie Chełmianki, to projekt stadionu dla GKS Jastrzębie Zdrój z 2012 roku...
Tak więc wszystko zmierza w dobrym kierunku, obyśmy jak najszybciej doczekali się realizacji tego projektu i oglądali mecze piłkarskie w komfortowych warunkach.
Napisz komentarz
Komentarze