Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama reklama FFCL
Reklama baner reklamowy

DKF Rewers - Dokumenty proszę: "Dobra zmiana"; reż. Konrad Szołajski

Pierwszy polski film dokumentalny o... dobrej zmianie
DKF Rewers - Dokumenty proszę: "Dobra zmiana"; reż. Konrad Szołajski

Jak wygląda życie Polaków w czasach w „dobrej zmiany”? Dokonujemy analizy przez obserwację dokumentalną. Bohaterki to kobiety, reprezentujące dwie strony politycznego podziału naszej kraju.

Przyglądamy się ich codziennemu życiu i aktywności społecznej, żeby zrozumieć skąd biorą się różnice. Uważnie śledzimy przebieg procesu, w którym uczestniczą nasze protagonistki, poświęcając Polsce swój czas i energię. Łączy je patriotyzm, ale dla Marty ma on odcień narodowy i katolicki, dla Tity – europejski i liberalny. Film jest ich intymnym portretem. Ale jednocześnie to społeczny dokument o dzisiejszej Polsce.

Przez kilkanaście miesięcy towarzyszymy bohaterkom z naszą kamerą – zarówno w ich domach jak i podczas działań politycznych. Jesteśmy obecni wszędzie, na zamkniętym spotkaniu KOD-owców, jak i na pilnie strzeżonym mitingu aktywistów klubów Gazety Polskiej – z udziałem Antoniego Macierewicza i prezydenta Dudy. Próbujemy dostrzec, jak zmienia się ich życie, pod wpływem toczących się przemian.

W jakim stopniu polityka wpływa na ich losy?

Czy jeszcze możliwy jest kompromis, który przyniesie pokój i współpracę, czy też sytuacja zaostrzy się jeszcze bardziej - jak mówią pesymistyczne prognozy?

Nie oceniamy naszych postaci, po prostu podążymy za nimi i próbujemy zrozumieć - jak to możliwe, że tak bardzo różnią się od siebie.

Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser Konrad Szołajski, który w filmie pokazuje jak wygląda życie Polaków w czasach „dobrej zmiany”.

Centrum Kultury Filmowej Zorza, 25 października godz. 18:00


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.Autor komentarza: Radio Bon TonTreść komentarza: Zdjęciami darów od mieszkańców dla muzeum przekazanych w 1969 roku niestety nie dysponujemy.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeum
Reklama
Reklama
Reklama
test