Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?
Tym razem nie chodzi o fugę w znaczeniu, jakie znamy z muzyki, lecz o fugę dysocjacyjną (dosłownie: ucieczkę, od angielskiego: fugitive – uciekinier). Uciekinierem jest mózg człowieka, mogący pozbawić go pamięci o przeszłości, a nawet wytworzyć jego biegunowo przeciwną osobowość od dotychczasowej. Osoba dotknięta tym zaburzeniem może sprawnie funkcjonować jako ktoś o innej tożsamości niż przed jego wystąpieniem. Alicja (Gabriela Muskała) była kiedyś Kingą. Nie pamięta siebie z tamtego okresu, nie wie, kim jest teraz. W dwa lata po zniknięciu z pola widzenia rodziny zostaje przez nią - dzięki programowi telewizyjnemu - odnaleziona, ale jej nie rozpoznaje. Z czasem ze strzępów wspomnień Alicji wyłania się obraz tajemnicy - tego, co wydarzyło się w przeszłości.
Gość specjalny - Gabriela Muskała
Aktorka filmowa i teatralna, dramatopisarka. Jest laureatką wielu festiwali a także prestiżowych nagród przyznawanych przez krytyków i publiczność. Grała m.in. w przedstawieniach Mariusza Grzegorzka, Barbary Sass, Marka Fiedora. Za rolę w filmie Wymyk w reż. Grega Zglińskiego została nagrodzona na festiwalu filmowym w Gdyni (2011). Popularność przyniosły jej m.in. role w serialach "Londyńczycy", "Głęboka woda" i "Paradoks" i w filmie Moje córki krowy w reż. Kingi Dębskiej (nominacja do Orła dla najlepszej aktorki – 2016). Obecnie można ją oglądać w kinach w najnowszym filmie Marka Koterskiego p.t. „7 Uczuć”. Gra również główną rolę i jest autorką scenariusza do filmu p.t. Fuga (reż. Agnieszka Smoczyńska), który miał swoją prapremierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w konkursie Semaine de la Critique. Film wchodzi na ekrany w grudniu.
Jej sztuki („Podróż do Buenos Aires” i „Daily Soup”) pisane razem z siostrą Moniką Muskałą pod pseudonimem Amanita Muskaria zostały przetłumaczone na wiele języków i od lat grane są z powodzeniem w Polsce i za granicą.
W grudniu 2017 zadebiutowała jako reżyserka przedstawieniem o Nowej Hucie („Tożsamość Wila” - najnowsza sztuka Amanity Muskarii) w Teatrze Ludowym w Krakowie.
Jest wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie prowadzi zajęcia z improwizacji.
Napisz komentarz
Komentarze