Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

4 PORY ROQ • 25-LECIE ZESPOŁU • PREMIERA NOWEJ PŁYTY

ChDK, 14 grudnia 2018, godz. 19:00, bilet: 35 zł
4 PORY ROQ • 25-LECIE ZESPOŁU • PREMIERA NOWEJ PŁYTY

Zespół 4 Pór RoQ od 25 lat zdobywa pierwsze miejsca, Grand Prix i wyróżnienia na najbardziej prestiżowych Polskich festiwalach poezji śpiewanej, piosenki studenckiej i turystycznej. 4 Pory RoQ wykonują utwory z gatunków piosenki poetyckiej i indie folk, do których wkradają się modyfikacje w stronę jazzu, bluesa oraz innych dobrze ugruntowanych nurtów muzycznych. Muzyka i teksty są dziełem autorskim zespołu. 4 Pory RoQ posiadają na swoim koncie udział w Debiutach Opolskich na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, III nagrodę i nagrodę Prezesa TVP na 35. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Złote Skrzydło – główną nagrodę festiwalu Bieszczadzkie Anioły, dwukrotne zwycięstwo na festiwalu YAPA w Łodzi, zwycięstwo w pierwszej edycji Oranżerii w Radzyniu Podlaskim czy pierwszą nagrodę festiwalu Łykend we Wrocławiu. W ostatnim czasie zespół ponownie można usłyszeć w audycji „Gitarą i Piórem” w Polskim Radio Trójka oraz regionalnych oddziałach Polskiego Radia (również z koncertami na żywo). 

Trzon zespołu stanowią Anna Bobruś (wokal) i Grzegorz Sykuła (gitara). Po około dwóch latach dołączył do nich Marcin Wójtowicz grający na gitarze basowej. Od 2013 r. na instrumentach klawiszowych i perkusjonaliach gra Michał Słomiński. W historii zespołu uczestniczyli również: Ania Dąbrowska, Kasia Łobejko, Grażyna Nowosielska, Agnieszka Dąbrowska (wokal), Cezary Stopa, Krzysztof Weresiński (gitara basowa), Robert Maik (gitara elektroakustyczna), Krzysztof Kostrubiec (gitara elektryczna), Marcin Blicharz (instrumenty klawiszowe i gitary), Tomasz Iwaniuk (flet poprzeczny), Tomasz Łuc (instrumenty perkusyjne), Marcin Grzesiuk (trąbka) oraz Emil Tarnowski (akordeon). 

W 2006 r. została zarejestrowana pierwsza płyta zespołu pt. „Collage”, która do dzisiejszego dnia cieszy się popularnością wśród słuchaczy polskich rozgłośni radiowych oraz miłośników tego typu muzyki. W 2014 roku zespół stworzył muzykę do słuchowiska „Mały Książę” i rozpoczął przygotowania do nagrania kolejnego krążka. Rok 2018 przyniósł długo wyczekiwaną drugą płytę zespołu noszącą nazwę "Nieważna 13”, która zawiera utwory powstałe w przeciągu 25 lat działalności. 14 grudnia w Chełmskim Domu Kultury podczas koncertu jubileuszowego odbędzie się oficjalna premiera tej płyty.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.
Reklama
Reklama
Reklama
test