Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jeszcze jedna podróż – malarstwo Romana Pieńkowskiego

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 4 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 do galerii Nova (ul. Partyzantów 40) na wernisaż wystawy malarstwa Romana Pieńkowskiego. Autor zaprezentuje obrazy, które zatytułował „Jeszcze jedna podróż”.
Jeszcze jedna podróż – malarstwo Romana Pieńkowskiego

„Są to dwa cykle obrazów olejnych, każdy liczący dziewięć prac. Cykl o wymiarach 80×80 cm. przedstawia lokomotywy parowe. Są one pretekstem do sentymentalnej podróży w minioną epokę, kiedy parowozy były powszechną siłą pociągową na kolei. W obrazach zostały one potraktowane w sposób malarski, z dużą swobodą interpretacji. Dotyczy to zarówno formy, jak i kolorytu, który został im przydany. Wybór tematu nie jest przypadkowy – od lat nosiłem się z zamiarem pokłonienia się w moich pracach tym niezwykle fascynującym maszynom. Dodatkiem do głównego motywu są postaci, w których nawiązuję do własnej przeszłości, lub bliskich mi osób. Drugi cykl stanowią pejzaże, które nierozerwalnie kojarzą się z podróżą. Zostały one namalowane, jako widziane z okna pociągu, co obu cyklom dodaje spójności.” (www.romanpienkowski.pl)

Roman Pieńkowski urodził się w Gryfinie, mieszka w Białej Podlaskiej. Ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Głównie uprawia malarstwo olejne, tworzy także akwarele i  rysunki, a w ostatnich latach stworzył  formy przestrzenne. Jest autorem kilku wydawnictw w postaci tek rysunkowych i malarskich, prezentujących zabytkową architekturę Białej Podlaskiej i okolic. Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. 

Zapraszamy, wstęp wolny!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaDaniłosio życzenia 3.2024
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.
Reklama
Reklama
Reklama
test