Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Spółdzielnia zwróci lokatorom ponad 1,6 mln złotych

97 procent lokatorów Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będzie mile zaskoczonych rocznym rozliczeniem kosztów centralnego ogrzewania. Jest się z czego cieszyć – pieniądze wrócą do lokatorskich kieszeni i – w niektórych przypadkach – spłacą czynsz w kolejnym miesiącu
Chełm: Spółdzielnia zwróci lokatorom ponad 1,6 mln złotych

Lada chwila mieszkańcy CHSM otrzymają indywidualne rozliczenia za zużyte ciepło w sezonie grzewczym 2018. To poważne kwoty

- Oszczędności rozliczono w 186 budynkach na rekordową sumę 1.686.813,07 zł. te pieniądze wrócą do mieszkańców najczęściej w formie zaliczenia ich na poczet aktualnego czynszu. Niewiele – bo zaledwie 5.405,64 zł do ogrzewania dopłacą mieszkańcy 7 budynków:  ul. Wołyńska 16 A, 18, 18 A, Żołnierzy I AWP 17 i 21,  ul. Szymanowskiego 4 i przy ul. Ceramicznej 3. - Robimy wszystko, aby zmniejszyć zużycie energii. Prace termoizolacyjne i zmniejszenie mocy zamówionej w MPEC-u przynosi wymierne efekty i daje oszczędności – mówi Ewa Jaszczuk, prezes CHSM.

- To dla nas priorytet, zważywszy, że opłata za centralne ogrzewanie stanowi najwyższy składnik czynszowy.

Ceny ustala Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie po zatwierdzeniu taryfy przez Urząd Regulacji Energetyki. Więc wraz z postępem prac termoizolacyjnych, tj. docieplaniem budynków, stropów, piwnic, wymianą stolarki okiennej na energooszczędną PCV a także wprowadzonym już w 13 budynkach m.in. przy ul. Wirskiego, Karłowicza, Andersa i Zachodniej systemem prognozowania pogody, który pozwala z dużym wyprzedzeniem dostosować ilość ciepła dostarczonego do budynku, do temperatury otoczenia, zmniejsza się ilość potrzebnego do ogrzania budynków ciepła.

- Warto wiedzieć, że rozliczenia z CHSM sprawdzimy przez internet.  Mieszkańcy o każdej porze mogą sprawdzić: zużycie wody za ostatnie półrocze w swoim mieszkaniu, wysokość miesięcznych naliczeń oraz aktualne saldo mieszkania i historię płatności – mówi prezes Ewa Jaszczuk.
 

Jak korzystać z e- BOK CHSM? To bardzo proste: zaczynamy od wizyty w pokoju 214 biurowca CHSM przy ul. Lwowskiej 51. Oczywiście właściciel bądź współwłaściciel mieszkania powinien mieć dowód tożsamości. Na miejscu zostanie wygenerowany indywidualny identyfikator  i jednorazowe hasło dostępu. I tyle formalności, e-BOK zostanie aktywowany w ciągu dwóch dni od wizyty w Spółdzielni. Na koniec wystarczy się zalogować na stronie CHSM www.chsm.chelm.pl. Wtedy możemy także zmienić hasło na własne wybrane według uznania i w pełni korzystać z obsługi CHSM z dowolnego miejsca na świecie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test