Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lubelskie: 87% placówek oświatowych czeka paraliż podczas strajku?

Aż 87% wszystkich szkół i przedszkoli z Lubelszczyzny weszło w spór zbiorowy, przygotowujący do strajku. Więcej - o 1% - zgłosiło tylko województwo łódzkie.
Lubelskie: 87% placówek oświatowych czeka paraliż podczas strajku?

Decyzją zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego, strajk może rozpocząć się 8 kwietnia, czyli dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi i tydzień przed egzaminami ósmoklasisty. Jak wynika z danych oddziałów ZNP, 78 proc. szkół i placówek oświatowych jest w sporze zbiorowym. 

Największa mobilizacja jest w województwach: łódzkim (88 proc. placówek), lubelskim i śląskim (po 87 proc.)

Jak mówi Ewa Suchań, przewodnicząca ZNP w Chełmie, nauczyciele mają dość obietnic bez pokrycia:

Kliknij aby odtworzyć
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Akcja strajkowa ma potrwać do odwołania. Nauczyciele zapowiadają, że przyjdą do szkół, ale nie będą prowadzić lekcji. Przypominamy, że pracownicy oświaty domagają się 1000 złotych podwyżki.

ZNP podaje, że według OECD polski nauczyciel w szczycie swojej kariery zarabia ok. 25,8 tysięcy dolarów rocznie. - To żałośnie mało przy średniej OECD wynoszącej ponad 56 tysięcy dolarów i Unii Europejskiej – prawie 55 tysięcy dolarów - zauważają związkowcy

To będzie strajk do odwołania – powiedział prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej. – Decyzję o terminie zakończenia strajku podejmie Prezydium Zarządu Głównego ZNP.
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

rodzic 06.03.2019 07:48
Tymczasem poziom nauczania jest żenująco niski.

Nj 06.03.2019 08:11
Może to nie poziom nauczania tylko poziom Pańskiego dziecka.

PP 06.03.2019 21:51
NJ - to już od paru ładnych lat już musi być jakaś nierozpoznana groźna epidemia "poziomowa" wśród dzieciaków i młodzieży w Chełmie. Szkoły, którymi można było się niegdyś chwalić poziomem, teraz chwały nie przynoszą ani w rankingach szkół w województwie, ani z różnego zamętu wokół nich, jaki opisuje prasa - i to nie z winy uczniów.

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test