Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Luxmed życzenia
Reklama Stachniuk Optyk

Włodawa: Porwie Was ZEW NATURY!

VI FESTIWAL SZTUK NATURALNYCH ZEW NATURY - WŁODAWA 26-28 LIPCA 2019
Włodawa: Porwie Was ZEW NATURY!

Wszystkie wydarzenia Festiwalu są bezpłatne i każdy może czynnie uczestniczyć, a nawet kreować przebieg niektórych wydarzeń. Koncerty i inne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą między innymi we Włodawskim Domu Kultury, Amfiteatrze oraz na terenie starej Kaflarni.
    

Festiwal to koncerty, warsztaty, konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy, programy edukacyjne, kino, sport, świetna kuchnia i co najważniejsze niezapomniane emocje oraz wypoczynek na łonie natury! Zew Natury różni się od innych imprez plenerowych. Założeniem festiwalu jest zbliżenie ludzi do siebie, obcowanie z naturą i świetną zabawą. Podczas tego wydarzenia jego uczestnicy będą mogli zrelaksować się korzystając z dobrodziejstw Matki Natury jednocześnie ucząc się o niej i od niej.


RAMOWY PROGRAM

PIĄTEK – 26.07.2019

    
KONCERTY: (AMFITEATR)

  • 17:45 OTWARCIE FESTIWALU
  • 18:00 JANEK PĘCZAK
  • 19:30 WANDA i BANDA
  • 21:45 NEOKLEZ
  • 23:30 STATECZNY LIVE (KAFLARNIA - AFTER PARTY)

SOBOTA - 27.07.2019

  • 12:00 – 17:00 Strefa Bajkowa Kraina dla maluchów -Agencja Raki (kaflarnia)
  • 13:00 – 18:00 Strefa Chill (kaflarnia) – Badminton, Frezbee, relaks (kaflarnia)
  • 13:00 - 14:30 Warsztaty Wiankowe – Grochowianki i Badyle Style (kaflarnia)
  • 14:30 -16:00 Warsztaty Psychologii Naturalnej prowadzenie: Maria Tatara (kaflarnia) 
  • 15:00 -16:30 Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej -warsztaty układania bukietów (kaflarnia)
  • 17:00 – 18:30 Opowieści Amazońskie Emila Witta (kaflarnia)

KONCERTY: (AMFITEATR)

  • 19:00 GOORAL
  • 20:30 CZESŁAW MOZIL SOLO ACT
  • 21:45 CHONABIBE
  • 23:30 STATECZNY LIVE (KAFLARNIA)

NIEDZIELA - 29.07.2018

  • 12:00 – 15:00 Strefa Chill/Sport (kaflarnia) 
  • 12:00 – 15:00 Strefa dla maluchów (kaflarnia)
  • 12:30 – 13:30 Opowieści Amazońskie Emila Witta
  • 13:00 – 15:00 Festiwal Kolorów
  • 13:30 - 15:00 Spacer „Między nami a drzewami” 


1. KONCERTY

  • - CZESŁAW ŚPIEWA
  • - WANDA I BANDA
  • - NEOKLEZ 
  • - JANEK PĘCZAK
  • - CHONABIBE
  • - GOORAL - GÓRNY

2. EDUKACJA/ WARSZTATY

3.1.Warsztaty Produkcji muzycznej prowadzone przez wykwalifikowanego producenta muzycznego i realizatora dźwięku Antoniego Sojkę. Warsztaty będą polegały na wyprodukowaniu utworu muzycznego przy użyciu i zarejestrowaniu dźwięków natury.

3.2. Psychologia natury Warsztaty i zajęcia prowadzone przez Panią psycholog Marię Tatarę, będą odbywały się wyłącznie na łonie natury. Podczas spacerów po lasach, łąkach i polach uczestnicy zajęć, będą mogli poznać tajniki zdrowia psychicznego, które drzemie w zgodzie i harmonii z naturą.

3.3. Warsztaty z recyklingu odbędą się na terenie Włodawy. Instruktor, specjalizujący się w wykorzystywaniu w sztuce przedmiotów powszechnie uznanych za śmieci, zaprezentuje i nauczy uczestników, jak można zrobić coś ciekawego z rzeczy, które na pierwszy rzut oka można wyrzucić. Warsztaty poprowadzi Dorota Jagodzińska – znana między innymi z fantastycznych maskotek „Brzuchy z Waty”. Zajęcia zakończy wystawa stworzonych prac. 

3.4. Warsztaty graffiti prowadzone przez Macieja „Kamera” Szymonowicza.
Projekt ETNOGRAFF tworzą Katarzyna "Katka" i Maciej "Kamer" Szymonowiczowie, którzy podejmują działania artystyczne w przestrzeni pomiędzy starym, a nowym czasem zachowując przy tym postawę współczesnego twórcy ludowego. Ich prace balansują na granicy dźwięku, formy i koloru. W sferze muzycznej związane są z projektami Psio Crew i Gooral. W świecie obrazu jest to dialog współczesnych form twórczości (m.in. graffiti, street art, autorska wycinanka) z postaciami, symbolami i zdobnictwem archaicznego świata kultury ludowej. Jeżeli ktoś zastanawiał się kiedyś nad tym, jak wywieść „street art” w pole, znajdzie odpowiedz sprawdzając instalacje grupy Etnograff zatytułowaną „prace w polu”. Akcja polegała na przeniesieniu miejskiej „sztuki ulicy” w  przestrzeń wiejską, zlokalizowaną na kilku hektarach pola w Ustroniu Jaszowcu. "Prace w polu" to najprawdopodobniej największa tego typyu ingrencja artystyczna przeprowadzona na wsi. Swoją twórczością wspierają także działania na rzecz wolności i przestrzegania praw człowieka w Tybecie. Wraz z Fundacją Klamra, prowadzą cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt.: "Graffiti po góralsku”. 

3.5 Grochowianki i Badyle – Warsztaty z Pasją
Grochowianki i Badyle Style powstały z pasji tworzenia i miłości do roślin. Twórczynie, czyli Kasia i Agnieszka z wykształcenia są ogrodniczkami, a hobbistycznie i zawodowo zajęły się florystyką. Inspiracje i materiały do swoich działań czerpią przede wszystkim z natury. Kwiaty, szyszki i wiklina to podstawa prac, którymi ożywiają wnętrza domów na co dzień i od święta. Chętnie prowadzą też warsztaty florystyczne i ogrodnicze, gdzie nawet początkujący mogą spróbować swoich sił w pracy z roślinami. 


3.6. Wyprawowe Opowieści Amazońskie
Emill Witt, młody podróżnik zafascynowany kulturą amazońskich tubylców opowiadać będzie o osobistych doświadczeniach i kontaktach z tubylcami puszczy amazońskiej. Niezbadane wcześniej zakątki i kultury skłoniły go do wielomiesięcznych podróży, podczas których zgłębiał tradycję tego regionu.

3.7 Spacer "Między nami a drzewami" 
Wystawa "Między nami a drzewami" jest efektem projektu fotograficznego, który pokazuje zmiany, jakie zaszły we Włodawie. Zebrane zdjęcia sprzed lat, archiwalne i ze zbiorów osób prywatnych, zestawiono z ich współczesnymi wersjami, aby sprowokować odbiorców do pytań: Czy podoba nam się miejsce, w którym żyjemy? Czy jesteśmy zadowoleni ze zmian, jakie zachodzą w naszym mieście? Czy takiego miasta do życia pragniemy?

Spacer „Między nami a drzewami” - oglądanie wystawy, opowieści o tym, jak powstała, o miejscach i o drzewach. Po wystawie oprowadzą jej organizatorzy, Inicjatywa Lokalna Między Drzewami, a o drzewach w mieście, ich znaczeniu i pielęgnacji opowie gość specjalny - pani dr Edyta Rosłon - Szeryńska, adiunkt Katedry Architektury Krajobrazu SGGW. Po spacerze zapraszamy na spotkanie - rozmowę z gościem specjalnym w Parku Kasztanowym przy cerkwi.

KONCERTY

Zespół Wanda i Banda powstał w 1982 po odejściu z grupy Lombard Wanda Kwietniewska założyła własny zespół, w skład którego weszli doświadczeni muzycy: Marek Raduli (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Andrzej Tylec (perkusja) i Henryk Baran (gitara basowa). Pod koniec 1983 roku, po odejściu z TSA, na perkusji grał Marek Kapłon. Zespół koncertował zarówno w kraju, m.in. na Rock Arenie w Poznaniu, Rockowisku w Łodzi i Kart Rocku w Jeleniej Górze, jak i za granicą (w NRD i Czechosłowacji).
Debiutancki album z kompozycjami Wandy Kwietniewskiej, Banda i Wanda z 1984, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak "Nie będę Julią", "Hi-Fi" czy "Chcę zapomnieć" i uzyskał on status złotej płyty. Rok później zespół wydał drugi longplay zatytułowany Mamy czas. Również ten album zdobył popularność, dzięki przebojom "Kochaj mnie miły", "Mamy czas" i "Para goni parę". W 1986 rozpoczęto emisję popularnego wówczas serialu dla dzieci i młodzieży Siedem życzeń, do którego zespół nagrał 9 piosenek, a nawet wystąpił w pierwszym odcinku. Utwór tytułowy z serialu stał się przebojem.
Grupa rozwiązała się w 1986 roku. 
W roku 2000 zespół reaktywował się. Rok później grupa wygrała plebiscyt na przebój Lata z Radiem 2001 premierową piosenką "Te noce są gorące". Pod koniec 2001 roku zespół wydał nowy utwór "Kanonady, galopady". Następnie ukazały się dwie kompilacje z największymi przebojami: w 2003 Platynowa płyta (z premierowym singlem "Kaktus") i w 2005 Złota kolekcja: Hi-Fi (zawierająca nową piosenkę pt. "Fajny numer"). W 2005 roku zespół wydał również singel "Wiruje świat".
W 2006 roku twórczością zespołu zainteresował się DJ Adamus, znany m.in. z programu rozrywkowego Kuby Wojewódzkiego. Dokonał on remiksu piosenki "Hi-Fi", który wdarł się na czołowe pozycje muzycznych list przebojów (pod nowym tytułem "Hi-Fi Superstar"). Również utwór "Nie będę Julią" doczekał się remiksu - przeróbką zajął się duet Kalwi & Remi.
Jesienią 2008 ukazał się długo oczekiwany studyjny album grupy, Z miłości do strun. Znalazło się na nim kilkanaście premierowych piosenek, w tym dwa wspomniane remiksy klubowe. Pierwszą piosenką promującą album zostało nagranie "Nie zmieniajmy się", na drugi singel wybrano utwór "To nie Polska" poruszający problem emigracji, na trzeci - piosenkę "Miłości żar", a na czwarty - "Afryka woła nas". 6 listopada 2009 zespół wydał album z piosenkami z serialu Siedem życzeń, pt. Piosenki z serialu Siedem życzeń. Album promował singel "Głowa do góry".
W maju 2011 roku odbyła się premiera nowej piosenki - "To mój świat". W kwietniu 2013 roku zespół zaprezentował nowy utwór - "Lęk wysokości". Piosenka zapowiadała jubileusz 30-lecia grupy. W kwietniu 2016 miała miejsce premiera kolejnego singla - "Kava (Kawa na śniadanie)".
10 czerwca 2018 na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas koncertu "Od Opola do Opola" Wanda i Banda z rąk Andrzeja Krzywego i Ifi Ude odebrała nagrodę TVP1 z tytułu 35-lecia pracy artystycznej, a za kulisami fotoreporterzy wręczyli nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu. Statuetka została wręczona na tzw. ściance, na której fotografowane są wszystkie gwiazdy.
Skład zespołu: Wanda Kwietniewska – wokal, Waldemar Szoff – gitara, Marek Tymkoff - gitara, chórki; Dominik Samborski - gitara basowa, Damian Grodziński - perkusja

GOORAL
Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya "South" z 1919roku. 
Wielkim wpływem na twórczość Gooral-a było miejsce, z którego pochodzi - Bielsko-Biała. W połowie lat 90 zakochał się w szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce techno. Szybko zaczął eksperymentować, najpierw z Rafałem Pisowiczem tworząc projekt ETHNO ELECTRO, później zakładając z Maćkiem Szymonowiczem projekt PSIO CREW, a teraz jeszcze szerzej współpracując z kilkunastoma artystami tworząc muzykę tzw "solowego albumu". W nowym projekcie można usłyszeć m.in. górali, muzyków klasycznych i jazzmenów. Debiutancka płyta Gooral-a o nazwie ETHNO ELECTRO ma podsumować, a zarazem ukazać na nowo przestrzeń muzyczną, w której artysta porusza się aktywnie od 2001 roku. Premiera już na początku 2011 r. Prekursor Ethno Electro często wspierany jest scenicznie przez: Jabka na skrzypcach, Bułecke - wokal i Kopę - wizualizacje. Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc co w szczególności można zauważyć na koncertach, których artysta ma na koncie kilkaset. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska, oraz w wielu polskich i europejskich klubach. W tym roku ukaże się nowy, długo wyczekiwany album „ETNHNO ELECTRO II”!

NEOKLEZ 10-cio lecie zespołu
„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez „Takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie debiutanckiego albumu „Pięć stron świata” młodzi muzycy z Lublina: Stanisław Leszczyński (skrzypce), Damian Szymczak (klarnet), Piotr Tomala (akordeon), Kacper Bardzki (kontrabas), Wojciech Buliński (perkusja), podróżują po zakątkach Polski i Europy prezentując własne spojrzenie na muzykę klezmerską. Własne kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert, to potężna dawka mocy klezmersko-bałkańskich dźwięków. Materiał z płyty „Manowce” wydanej w 2015 roku zawiera udział gości takich jak: Czesław Mozil, Jan Niezbendny, Ifi Ude, Paprodziad, zespół Chonabibe. Na jesień 2019 roku planowana jest premiera trzeciego albumu NeoKlez „Votum Separatum” z gościnnym udziałem Grubsona, Czesława Mozila, Jareckiego i Paprodziada z zespołu Łąki Łan.

CZESŁAW ŚPIEWA
Czesław Stefan Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value. 
Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. Sam Mozil określa swoją muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.
Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska, muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. To również 10 lat od wydania płyty „Debiut” , która była jedną z najważniejszych płyty polskiego przemysłu muzycznego ostatnich dwudziestu lat. Dotychczas płyta sprzedała się w liczbie ponad 100.000  egzemplarzy.
„Maszynka do świerkania ‘ oraz ‘ Żaba tonie w betonie” to piosenki , które  weszły już  do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.
Obecna trasa koncertowa , to repertuar w dużej części oparty na płycie „Debiut” ,a także przekrojowa podróż przez kolejne płyty zespołu , czyli „Pop , „Czesław Śpiewa Miłosza” , oraz obie części „Księgi Emigrantów”.

CHONABIBE
Chonabibe to zespół muzyczny założony w 2009 roku w Lublinie. Grupa ma na koncie trzy albumy, świetnie przyjęte przez słuchaczy oraz krytykę: “Migracje” (2014), “Panoramy” (2015) oraz nowatorski album multimedialny z orkiestrą  „Chonabibe & Tomasz Momot Orkiestra na żywo” (2016).
Inspirowani hip hopem, nowoczesną elektroniką czy soulowymi wokalizami tworzą trudny do sklasyfikowania, a jednak bardzo wyrazisty styl. Składają się na niego zaangażowane, polskie teksty, dwa uzupełniające się wokale i muzyka wybiegająca w przyszłość, ale czerpiąca garściami z przeszłości, oparta o żywe instrumenty, wzbogacona samplami, syntezatorami oraz beat-box’em.

JAN PĘCZAK
Janek Pęczak, gitarzysta T.Love, z nowym zespołem, z autorskim programem z nadchodzącej płyty "Jestem" w akustycznych aranżacjach.

Skład zespołu :
Janek Pęczak - wokal, gitara, harmonijka
Cezar Kosman - gitara
Zu Ossowska - bas, wokal
Darek Pepciaq Daniszewski - Cajon, perkusjonalia, wokal
Janek o sobie:
Nadszedł dla mnie czas tworzenia i występowania pod własnym nazwiskiem. Zdecydowanie jestem w tym co teraz, jednak w skrócie streszczę swoją historię. Scena otworzyła się dla mnie w roku 96, kiedy jako niespełna 18letni grający na gitarze człowiek ,wygrałem konkurs w sklepie Zbyszka Hołdysa co zaowocowało występami z zespołami Virtual Jazz Reality i Sto Procent Bawełny. Przez krótki czas grałem w zespole Houk, miałem również zespół Jan Pęczak Trio, który hałasował na jazzowych festiwalach :)
Tę tradycje hałasu podtrzymał przez kilka lat założony z Piotrkiem Zabrodzkim zespół Blast Muzungu. Współpracowałem również z Tadeuszem Sudnikiem. Przez 10 lat od 2007 do 2017 roku grałem na gitarze w T.Love, które zawiesiło koncertową działalność. Trudno powiedzieć dokładnie, ale zagrałem z tym zespołem na pewno ponad 600 koncertów w Polsce i poza nią. Wziąłem udział w nagraniu płyt "Old is gold" i "T.Love", oraz kilku piosenek, które weszły na składanki. Pierwsza z tych płyt zyskała platynę i Fryderyka. W tym czasie wydałem też płytę "13 Months of Sunshine" ze swoim reegae'owym zespołem The Relievers. Zagrałem też na płytach artystów i zespołów: Pan Profeska, Pako Sarr, Sidney Polak, Reggaenerator - Shark-a-taak, LXMP, Revolver(robiłem również mastering płyty Retrolux). Brałem udział przy produkcji "Sweet Love Riddim" Krystiana "K-Jah Walczaka i zaśpiewałem piosenkę "Love is givin' freedom". Pracowałem jako producent przy płycie Poli Rise. Po dwudziestu latach doświadczeń jestem gotowy by przekazywać to co czuję przez swoją twórczość i być w tym w pełni sobą. Odkryłem swoje uczucia i to, że nic nie powstrzymuje mnie by używać słowa i muzyki by je przekazać. Nie interesuje mnie perfekcyjna zafoliowana forma z doskonale strojącymi wokalami i wojskowo równym graniem. Stawiam na prawdę. W niej mi dobrze. Może też Wam będzie w niej dobrze :) Zapraszam do mojego świata. Janek Pęczak, gitarzysta T.Love, z nowym zespołem, z autorskim programem z nadchodzącej płyty "Jestem" w akustycznych aranżacjach.

Strefa Aktywna
- Strefa Chill 
Jest to strefa dedykowana aktywnej grupie uczestników, którym nuda jest obca. Będzie można zarówno zrelaksować się na wygodnych leżakach czy biernie uczestniczyć w grach i zabawach sportowych, wykorzystujących między innymi: (badminton, frezbee, siatkówkę czy  piłkę nożną).


Turystyka Ekstremalna 

"Włodek "Paprodziad" Dembowski zabiera uczestników festiwalu na niekonwencjonalny spacer. On, założyciel Warszawskiej Turystyki Ekstremalnej, tekściarz i wokalista zespołów Łąki Łan, November Projekt, Dziady Kazimierskie, znajdzie nową technikę przeprawy przez nieznane tereny Włodawy. Można po barierce, rurze, przęśle, przez las, rzekę i nieodkryte bagno. Wszystko zależy od odwagi i znajomości tej ścieżki turystycznej. Skręcicie ze ścieżki wydeptywanej rytualnie każdego dnia, tygodnia, miesiąca. Pójdziecie w nieznaną, która nie wydawała się Wam dotąd kusząca. "

Crossfit w terenie    

CrossFit – program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni w życiu realnym. Warsztaty treningowe przeprowadzone będą na świeżym powietrzu z wykorzystaniem tego co dała matka natura.

Kajaki (spływ) Plener malarski 

Plener malarski z Katarzyną Jóźwiak. Absolwentką wydziału artystycznego UMCS. 


-  wystawy malarskie (zorganizowane przez Dom Kultury I lokalnych artystów)
- warsztaty fotografii plenerowej (Dom Kultury i lokalni artyści)

WARSZTATY TAŃCA LUDOWEGO
Warsztaty tańca ludowego, połączone z pokazem,  mają na celu zapoznanie ludzi z podstawowymi krokami oraz wiedzą dotyczącą kultury, tradycji i wspólnych zabaw ludności Polskiej. 
Zajęcia przeprowadzone będą przez dyplomowanych instruktorów, którzy aktywnie prowadzą tańczą jak i prowadzą zespoły ludowe w naszym regionie.


Strefa dziecięca plus zajęcia sportowe

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaDaniłosio życzenia 3.2024
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdamTreść komentarza: Uważam, że największe szanse na wygranie 69. Konkursu Piosenki Eurowizji w Bazylei w Szwajcarii ma Albania, Australia, Chorwacja, Czechy, Islandia, Niemcy,Data dodania komentarza: 20.04.2025, 16:28Źródło komentarza: Faworyci do wygrania Eurowizji 2025! - BonTonacjaAutor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.
Reklama
Reklama
Reklama
test