Inwestycja to dla uczelni szansa na rozwój - mówił na antenie Radia Bon Ton rektor PWSZ prof. Arkadiusz Tofil:
Budynek Instytut Nauk Medycznych to jeden z elementów zagospodarowania górki przy ul. Batorego, która miałaby się zamienić w medyczne miasteczko PWSZ.
Instytut Nauk Medycznych kształci pielęgniarki oraz w przyszłości ratowników medycznych. Jak podkreśla Rektor - prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil:
Stale wzrasta zapotrzebowanie na takich pracowników zarówno ze strony szpitali, jak i pozostałych instytucji medycznych. Absolwenci kierunków związanych z naukami medycznymi to grupa osób, która jest bardzo ceniona i w obecnej chwili niezwykle potrzebna na rynku pracy.
Potrzebę rozwoju Instytutu podkreślał także Andrzej Stanisławek - sekretarz stanu MNiSW, który w maju podpisał umowę dotyczącą budowy nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych PWSZ w Chełmie :
– Wielokrotnie powtarzam, że rozwój tzw. „ściany wschodniej” powinien być naszym priorytetem. Przechodzimy obecnie z dużych ośrodków do mniejszych, o dużym potencjale i chęci rozwoju, a takim niewątpliwie jest Chełm. Wizytówką tego miasta jest niewątpliwie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która idealnie wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju. To Uczelnia, która swoimi kierunkami, a szczególnie kierunkami lotniczymi, przyciąga chętnych z całego kraju, a także z zagranicy. Dodam jeszcze jedną ważną rzecz – Nie chodzi o pieniądze, ale o umiejętne ich wykorzystanie, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa robi to mądrze i przyszłościowo.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, na budowę nowej siedziby Instytutu Nauk Medycznych, otrzymała 28,5 mln zł - to największa dotacja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tym roku. Szacowany koszt inwestycji to około 150 mln złotych. Instytut powinien zacząć działać w Chełmie w 2022 roku.
Napisz komentarz
Komentarze