Wystawa fotografii będzie prezentowana w Chełmskiej Bibliotece Publicznej w Galerii Nova (ul. Partyzantów 40) od 06.12.2019 r. do 28.12.2019 r.
Jesteśmy grupą osób, które połączyła pasja podróżowania, plenerów i fotografii. Nasze zainteresowania i szkoła, którą wspólnie ukończyliśmy (fototechnik) stały się podstawą wspólnych spotkań, rozmów o fotografii, a także tej wystawy. Temat wystawy związany jest z fascynacją naszej grupy Lubelszczyzną oraz pograniczem województwa. Podczas plenerów poprzez obiektyw na nowo odkrywamy piękno terenów nadbużańskich. Niezwykłość Bugu, gościnność i otwartość mieszkańców pogranicza działa na nas jak magnes, dodaje inspiracji, pozwala rozwijać nasze zainteresowania.
Beata Kozak – mieszkanka Chełma, z wykształcenia inżynier. Z zamiłowania i pasji podróżniczka, malarka, fotograf.
Zajmuje się fotografią krajobrazową, teatralną, reportażową. Szczególnie bliska jej sercu jest wschodnia część Polski. Ciągle rozwija tę pasjonującą sztukę, jaką jest fotografia – chce dostrzec to, czego inni nie widzą. „Fotografia to sztuka obserwacji. Chodzi o znalezienie czegoś interesującego, w zwykłym miejscu… Ma niewiele wspólnego z tym co widzimy, raczej z tym, jak widzimy”.
TRYPTYKI Beaty Kozak
„Ku światłu”, „Droga życia”, „Przestrzeń myśli zagubionych”.
Ewa Joachimowicz – członkini Autorskiej Pracowni Fotografii w Galerii Atelier w Chełmie oraz grupy „Alternatywa” w Chełmskim Domu Kultury. Fotografia jest jej pasją i nową drogą w życiu. Z wykształcenia jest psychoterapeutą, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego w Gabinecie Psychoterapii i Rozwoju Nako , oraz zajęcia z arteterapii w Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie. Bardzo lubi podróżować i żeglować.
TRYPTYKI Ewy Joachimowicz
„Lustro czasu”, „Nadbużańskie niebo”, „Moc ziemi przodków – Uhrusk”.
Andrzej Symoniuk – miłośnik dobrego kina, fotograf. Jego ulubioną formą jest fotografia reportażowa i dokumentalna.
W swoich zdjęciach pozwala na swobodne przenikanie się własnego świata i dziejących się wokół historii, skupia się na nastroju, świetle i kompozycji – bardzo istotnych składnikach zdjęć obrazujących relacje, których jest świadkiem.
TRYPTYKI Andrzeja Symoniuka
„… wędruję po ścieżkach, po dróżkach, szlakiem, polem, lasem… trafią się świątynie zapomniane”, „Marzenia są jak poduchy mgły o poranku, po pewnym czasie zabiera je podmuch wiatru”, „Najważniejsze miejsca na świecie są w czyichś myślach, modlitwach, sercu”.
Bogdan Borysiewicz – z wykształcenia prawnik. Obecnie emeryt. Pasjonat fotografii, malarstwa, historii oraz turystyki krajoznawczej. Z Lubelszczyzną związany poprzez urodzenie, zamieszkanie i fascynację jej pięknem. W swoich fotografiach bardzo często utrwala krajobrazy naszego województwa, głównie rejonów nadbużańskich, a także urodę i zabytki Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
TRYPTYKI Bogdana Borysiewicza
„Spokój duszy i ciała”, „Boskie stworzenie”, Bóg i Jego Bug”.
Napisz komentarz
Komentarze