Oba spotkania planowane są w piątek 24 stycznia. Pierwsze odbędzie się w Szkole Podstawowej w Stołpiu im. Marii Skłodowskiej-Curie o godz. 11, natomiast drugie w Szkole Podstawowej w Okszowie im. św. Jana Pawła II (godz. 14).
Podczas spotkań z udziałem przedstawicieli GDDKiA mieszkańcy będą mogli zapoznać się rozwiązaniami koncepcji programowej dla obwodnicy Chełma, która powstanie w ciągu przyszłej drogi ekspresowej S12. Będzie również możliwość zgłoszenia uwag dotyczących rozwiązań usprawniających obsługę ruchu lokalnego. Trzeba jednak zaznaczyć, że przebieg obwodnicy został zatwierdzony decyzją środowiskową i jest już niezmienny.
O inwestycji mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA:
Obwodnica Chełma jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej S12, o docelowym przebiegu: A1 (Piotrków Trybunalski) – Sulejów – Radom – Puławy – Kurów – Lublin – Piaski – Chełm – Dorohusk – granica państwa (Kijów).
Trasa połączy wschodnią część Polski z największymi ośrodkami gospodarczymi kraju, a dzięki nowej obwodnicy wiele ciężarówek i samochodów osobowych ominie miasto. Zwiększy się przepustowość ruchu i poprawi bezpieczeństwo kierowców, a także mieszkańców Chełma.
Przebieg
Projekt zakłada budowę dwujezdniowej drogi o długości około 16,9 km z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. W ramach inwestycji powstaną cztery węzły drogowe i Miejsce Obsługi Podróżnych. Powstaną nowe drogi dojazdowe, przebudowane zostaną istniejące drogi poprzeczne.
Jadąc od strony Piask, kierowcy wjadą na obwodnicę w miejscowości Tytusin na istniejącej drodze krajowej nr 12, a zjadą z niej za węzłem Chełm Wschód w miejscowości Kolonia Antonin. Początkowo przez ok. 4 km projektowana trasa przebiegać będzie po południowej stronie istniejącej DK12. Ominie zabudowania w miejscowości Stołpie i przekroczy rzekę Garkę, a następnie na przyszłym węźle Chełm Zachód przejdzie na drugą stronę DK12.
Dalej przebiegać będzie po stronie północnej Chełma. Następnie przekroczy m.in. rzekę Uherkę oraz linię kolejową nr 81 relacji Chełm - Włodawa.
Materiały w formie papierowej, przedstawiające szczegółowe rozwiązania projektowe zostały przekazane do Urzędu Gminy Chełm oraz do Urzędu Miasta Chełm.
Napisz komentarz
Komentarze