W ramach projektu, w każdy czwartek od początku lutego do końca czerwca, zaprezentowane zostaną cztery cykle filmowe:
1. DKF Rewers
2. Kino Kobiet
3. Pozytywny Czwartek
4. DKF Poleca
Poniżej parę słów o każdym z cykli oraz lutowy repertuar Filmowych Czwartków.
DKF REWERS działa już od 9 lat w znanej formule: prelekcja wygłoszona przed filmem, projekcja i dyskusja z widzami na temat filmu
Podczas pierwszego czwartku zapraszamy na film NĘDZNICY w reż. Ladj Ly.
O filmie:
Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy oraz zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumieres Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie).
Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiemrewolucji.
KINO KOBIET to cykl seansów przeznaczonych wyłącznie dla Pań. Prezentowane filmy będą poruszać tzw. tematykę kobiecą, opowiadać o kobietach lub będą przez kobiety zrobione.
Cykl zainauguruje film PROXIMA w reż. Alice Winocour.
O filmie:
Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia, pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli. Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji "Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.
Uczestniczki KK otrzymają karnety do zbierania pieczątek. Po uzbieraniu kompletu pieczątek karnety wezmą udział w finałowym konkursie z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów cyklu.
POZYTYWNY CZWARTEK to cykl projekcji, w którym zaprezentujemy lekkie i zabawne komedie, opowiadające o tej lepszej, pozytywnej stronie świata i tego, co nas otacza.
Cykl zainauguruje film pt. SOKÓŁ Z MASŁEM ORZECHOWYM w reż. Tylera Nilsona i Michaela Schwartza.
O filmie:
Wzruszająca opowieść o przyjaźni, motywacji i partnerstwie. Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie - chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Ma już nawet specjalną ksywkę: Sokół z masłem orzechowym! Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.
DKF POLECA to projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych, które tonąc w morzu komercyjnych tytułów filmowych nie mają szans wejść do szerokiego repertuaru CKF ZORZA, a warto je pokazać. W tym cyklu zaprezentujemy festiwalowe odkrycia fabularne, ciekawe i nagradzane filmy dokumentalne lub krótkometrażowe.
Jako pierwszy w cyklu zobaczymy film MONOS w reż. Alejandro Landes, oficjalny kolumbijski kandydat do Oscara, który zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie "The Guardian" ogłosił film "największym okryciem" i określił go jako "młodzieżowy 'Czas Apokalipsy'".
Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza "Organizacja" daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym "Czas apokalipsy". Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z "Organizacją". Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z "Władcy much" zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi.
Napisz komentarz
Komentarze