Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Milion złotych dla PWSZ w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości

Na konto Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie wpłynie rządowe milin złotych. Uczelnia została wyróżniona w konkursie Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. Znalazła się w gronie 15 publicznych uczelni zawodowych, które najlepiej i najskuteczniej kształcą swoich studentów, tym samym przygotowując ich do podjęcia pracy w regionie.
Chełm: Milion złotych dla PWSZ w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości

"- Wskazujemy uczelnie zawodowe, które najlepiej kształcą w sposób praktyczny" - powiedział w piątek minister nauki Jarosław Gowin, ogłaszając wyniki 2. edycji projektu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. Do 15 publicznych uczelni zawodowych trafi w sumie 15 mln zł.

Wsparcie w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości jest zagwarantowane w Konstytucji dla Nauki. Dodatkowe pieniądze otrzymuje co roku maksymalnie 15 publicznych uczelni zawodowych - które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy absolwentów.

To druga edycja konkursu. Aż 7 z 15 wyróżnionych uczelni znalazło się w gronie laureatów po raz pierwszy.

Dofinansowanie dostaną w tym roku Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowej w: Gnieźnie, Koszalinie, Głogowie, w Suwałkach, Legnicy, Nysie, Chełmie, Elblągu, Włocławku. A także: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu, Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu i Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Oparcie konkursu o zobiektywizowane dane jest możliwe dzięki funkcjonowaniu systemu badania losów ekonomicznych absolwentów" - podsumował Jarosław Gowin

W konkursie Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości premia finansowa jest wypłacana w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia, np. na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów.

Władze PWSZ w Chełmie same zdecydują na co przeznaczą pieniądze. Kwota może też trafić - w formie stypendiów - do studentów.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test