Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Miasto przedstawiło lokalizacje aktywnych przejść dla pieszych

BEZPIECZNA DROGA DO DOMU I SZKOŁY - pod takim hasłem realizowany jest projekt zakładający budowę 7 aktywnych przejść dla pieszych i szeroko zakrojone działania edukacyjne. Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie części tych działań z rządowego programu Razem Bezpieczniej. Rada miasta zabezpieczyła 60 tys. zł w tegorocznym budżecie na wkłada własny w budowę trzech aktywnych przejść dla pieszych. To pozwoliło aplikować do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o dofinansowanie w kwocie bagatela 300 tys. zł.
Chełm: Miasto przedstawiło lokalizacje aktywnych przejść dla pieszych

Za te pieniądze będzie można wykonać trzy instalacje aktywnych przejść, przeprowadzić szeroko rozumianą kampanię edukacyjną oraz podjąć szereg innych działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wnioski przewidują dwie lokalizacje: przejście na ul. Wojsławickiej (na wysokości niepublicznej szkoły Arka) i przejście w alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów (po jednej instalacji na każdej z jezdni).

Aktywne przejście dla pieszych to m.in. dodatkowe oświetlenie przejścia, lampy ostrzegawcze, punktowe elementy świetlne LED w jezdni, płytki wskaźnikowe na dojściach, czujniki ruchu, szafa sterownicza czy nawierzchnia antypoślizgowa na dojazdach. Wzbudzana detektorami ruchu instalacja sygnałami świetlnymi „aktywnie” informuje kierowcę o zbliżającym się pieszym, znacznie poprawiając jego bezpieczeństwo. Dodatkowo każdy z trzech projektów przewiduje przeprowadzenie kampanii informacyjnej na temat bezpiecznych zachowań na przejściach dla pieszych, cyklu spotkań edukacyjno-profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym w szkołach i przedszkolach, organizację konkursu wiedzy, konkursu plastycznego, spotkań z policjantami i służbami ratowniczymi oraz pikniku i konferencji podsumowującej działania podejmowane na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2020 r .

Złożone wnioski stanowią jeden z etapów kompleksowego zamierzenia, jakie Miasto Chełm przewiduje zrealizować w kolejnych latach, obejmującego dodatkowo:

- budowę aktywnego przejścia dla pieszych w ul. Obłońskiej (przy SP NR 2)

- budowę aktywnego przejścia dla pieszych w al. Marsz. J. Piłsudskiego (przy ul. Koszykowej)

- budowę aktywnego przejścia dla pieszych w ul. Powstańców Warszawy (przy SP NR 11)

- budowę aktywnego przejścia dla pieszych w ul. Lubelskiej w stronę SP7.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaRadio Bon Ton Nowy telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
test