Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Luxmed życzenia
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Koronawirus. Kurator Oświaty reaguje na nadmierne obciążanie uczniów.

W związku z informacjami, które dotarły również do Lubelskiego Kuratorium Oświaty, o przeciążaniu uczniów ilością materiału do przerobienia w warunkach domowych, lubelska kurator Teresa Misiuk wydała oficjalny komunikat, w którym przypomina nauczycielom, że w ciągu najbliższych dni praca zdalna ma obejmować tylko powtórki i nie może być oceniana.
Chełm: Koronawirus. Kurator Oświaty reaguje na nadmierne obciążanie uczniów.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie :

W związku z uzasadnionym niepokojem rodziców, związanym z organizacją zdalnej pracy z uczniami, informuję, że Lubelski Kurator Oświaty zachęcając nauczycieli do wsparcia uczniów w nauce, podczas zawieszenia zajęć, zobowiązał jednocześnie dyrektorów szkół do koordynowania i nadzorowania działań nauczycieli (w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego), tak aby zachowana była higiena pracy, a uczniowie nie
zostali nadmiernie przeciążeni.  

Szczególnie mocno podkreślone zostało, że praca zdalna z uczniami w ciągu najbliższych dni:

  • powinna obejmować powtórzenie i utrwalenie wiadomości i umiejętności (nie ma możliwości realizacji nowych treści z podstawy programowej);
  • nie podlega ocenianiu;
  • powinna być organizowana z zachowaniem higieny pracy, tak aby uczniowie nie zostali nadmiernie przeciążeni zadanymi zadaniami.

Powyższe kwestie zostały przekazane w dwóch komunikatach skierowanych do dyrektorów szkół za pomocą panelu kontaktowego (12 i 16 marca br.).

Sygnały o nieprawidłowościach w konkretnych szkołach docierają także do Kuratorium Oświaty w Lublinie, w tych przypadkach podejmujemy bezpośrednią interwencję.

Jednocześnie informuję, iż obecnie jesteśmy w trakcie zbierania informacji na temat organizacji "zdalnego nauczania" w poszczególnych szkołach, natomiast w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad rozporządzeniem, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania. - informuje Lubelska Kurator Oświaty

Kuratorium Oświaty w Lublinie. Delegatura w Chełmie

tel. 82 563 19 60 [email protected]


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.Autor komentarza: Radio Bon TonTreść komentarza: Zdjęciami darów od mieszkańców dla muzeum przekazanych w 1969 roku niestety nie dysponujemy.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeumAutor komentarza: AlbinaTreść komentarza: Chełmskich zdjęć nie ma? Cienkie to nasze muzeum.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 07:18Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeum
Reklama
Reklama
Reklama
test