Galeria Chełm, która powstała u zbiegu ulic Rejowieckiej i Lubelskiej ma ponad 17 tys. mkw. powierzchni. Wewnątrz jest 55 lokali handlowych. Jest też parking na 550 samochodów.
Prace na budowie Galerii Chełm ruszyły pełną parą na początku ubiegłego roku. Otwarcie powstającego za około 30 mln euro centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku. 22 marca 2019 roku wmurowano kamień węgielny pod jej budowę. Zapowiadane huczne otwarcie zaplanowane na 26 marca br. jednak musi zostać przesunięte w czasie, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w całym kraju.
Choć przygotowywaliśmy od wielu miesięcy mnóstwo atrakcji na najwyższym poziomie dla mieszkańców miasta, w tym momencie wiemy już, że otwarcie centrum nie będzie mogło wyglądać, tak jak planowaliśmy. Wiemy, i taka decyzja została podjęta, że nie będzie „wielkiego otwarcia” Galerii. Nie jest to moment sprzyjający doświadczaniu przyjemności z tego typu wydarzeń. - informuje Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Chełm.
Mając na uwadze obowiązujące procedury, a przede wszystkim zdrowie klientów, najemców i pracowników możemy potwierdzić też, że zrezygnowaliśmy ze wszystkich atrakcji i wydarzeń o charakterze rozrywkowym zaplanowanych w ramach otwarcia centrum. Odbędą się one w późniejszym terminie, o czym poinformujemy w odpowiednim czasie za pośrednictwem mediów tradycyjnych i mediów społecznościowych.
Jednocześnie zdecydowaliśmy się także przekazać znaczną część sumy przewidzianej na organizację tych wydarzeń miejskim służbom medycznym aktywnym na co dzień w związku z szerzeniem się koronawirusa. Ponadto planujemy organizację akcji wspierających lokalną społeczność, której przedstawiciele w chwili obecnej pozostają najbardziej narażeni na skutki szerzenia się nowego wirusa. Możemy potwierdzić, że przyłączyliśmy się do wspierania lokalnych służb i działaczy poprzez realizację naszej pierwszej akcji wsparcia. Zamówione przez nas środki ochrony medycznej niezbędne do walki z wirusem są już w drodze do pierwszych odbiorców, w tym: szpitala miejskiego, policji, strażaków oraz fundacji działającej lokalnie na rzecz osób starszych, samotnych czy niepełnosprawnych. W chwili obecnej analizujemy też dalsze możliwości pomocy i potrzeby służb medycznych, lokalnych działaczy oraz dostępność produktów, które mogą być pomocne w aktualnej sytuacji. - dodaje rzecznik prasowy
Co ze sklepami spożywczymi, drogeriami, apteką i pralnią, które wg. przepisów mogą funkcjonować w stanie epidemii?
- W ostatnich tygodniach wszystkim nam przyszło się zmierzyć z wcześniej nieprzewidzianymi trudnościami. Zarówno właściciele tego typu obiektów, jak i najemcy muszą odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości, w której priorytetem jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa, ale jednocześnie dostarczenie im najpotrzebniejszych produktów do codziennej egzystencji. Wciąż prowadzimy rozmowy z najemcami, których sklepy mogłyby rozpocząć działalność zgodnie z zapowiadanym terminem otwarcia. O podjętych decyzjach będziemy informować na bieżąco. Działając zgodnie z prawem, większość najemców nie może obecnie prowadzić działalności w sklepach stacjonarnych.
W jaki sposób Galeria Chełm zadba o bezpieczeństwo klientów i pracowników galerii, jeśli część sklepów, które mogą w obecnej sytuacji prowadzić handel, zdecyduje się otworzyć w Galerii Chełm?
- Już na etapie budowy wdrożyliśmy specjalne procedury prewencyjne w trosce o zdrowie naszych pracowników, najemców oraz przyszłych klientów. W chwili wprowadzenia kolejnych obostrzeń, będziemy oczywiście stosować się do wymagań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, bowiem zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie wszystkich osób przebywających na terenie Galerii. Zapewniamy też, że monitujemy na bieżąco sytuację rozprzestrzeniania się wirusa nie tylko na terenie miasta, ale także całego województwa i będziemy w pełni przestrzegać zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Pozostajemy również w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami.
Napisz komentarz
Komentarze