Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Ponad 100 zgonów i prawie 4,5 tys. zakażeń. Aktualna sytuacja w województwie - 181/7

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek po południu o 212 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o dziewięciu kolejnych zgonach. Liczba zakażeń wzrosła do 4413 przypadków, a zgonów do 107.
Ponad 100 zgonów i prawie 4,5 tys. zakażeń. Aktualna sytuacja w województwie - 181/7

Resort przekazał, że nowe, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 z woj. wielkopolskiego,14 z woj. łódzkiego, 12 z woj. podlaskiego, 11 z woj. dolnośląskiego, ośmiu z woj. małopolskiego, siedmiu z woj. śląskiego, siedmiu z woj. zachodniopomorskiego, czterech z woj. podkarpackiego, czterech z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech z woj. lubuskiego, jednej osoby z woj. lubelskiego i jednej osoby z woj. opolskiego.

Ministerstwo poinformowało o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy – jak podało MZ – mieli choroby współistniejące.

Łącznie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 4413 osób, z których 107 zmarło.

Województwo lubelskie

Dzisiaj rano Lubelski Urząd Wojewódzki podał informacje o 6 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym województwie, w tym o dwóch mężczyznach - z Chełma i powiatu chełmskiego. W sumie w powiecie potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem, w Chełmie - 6.

Po południu doszedł jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 88-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim z szeregiem chorób współistniejących.

 

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim. Stan na dzień 06 kwietnia 2020.

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 2414 (190)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 8609 (1411)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 119 (20)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 181
  • liczba przebadanych osób w ciągu 24 godzin: 224
  • liczba zgonów (ostatnia doba): 7 (1)
  • liczba ozdrowieńców/ (ostatnia doba): 37/ (11)

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 181 osób, w wieku:

  • 0-20 lat – 26 osoby;
  • 21-40 lat – 45 osoby;
  • 41-60 lat – 65 osób;
  • powyżej 61 roku życia – 45 osób.

Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany.

Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Lubelskiego i Ministerstwa Zdrowia.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku. Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez Państwową Inspekcję Sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy, do których trafiają pacjenci.

Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny - szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia:
https://www.gov.pl/web/koronawirus
https://gis.gov.pl/



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: zeciaTreść komentarza: Wtargnięcie na posesję to bezprawne wejście na prywatny teren, karane na podstawie art. 193 KK. Obejmuje przekroczenie granicy lub pozostanie mimo wezwania do wyjścia. Właściciel może wezwać policję, która ukara sprawcę mandatem (do 500 zł) lub skieruje sprawę do sądu (grzywna, ograniczenie wolności). Dokumentacja, np. nagrania, jest kluczowa. W obronie koniecznej można użyć siły, ale tylko w granicach rozsądku. Tablice ostrzegawcze i monitoring zmniejszają ryzyko wtargnięć. Właściciel powinien działać zgodnie z prawem, unikając nadmiernej reakcji, by nie narazić się na konsekwencje. Skuteczna ochrona to prewencja i szybkie zgłoszenie na policję. https://www.nowin.pl/2024/01/11/czym-jest-wtargniecie-na-posesje-jak-wlasciciel-moze-sie-bronic/Data dodania komentarza: 16.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Czym właściwie jest teren prywatny i jak zadbać o jego zabezpieczenie?Autor komentarza: Z podziwem i miłością - Marysia :)Treść komentarza: Ola jest cudowną artystką, ale też wspaniałą, ciepłą i pełną spokoju osobą. Miałam przyjemność poznać ją osobiście — powiedziałabym nawet, że bardzo dobrze, bo jestem jej młodszą siostrą. Niesamowite jest obserwować, jak bardzo się rozwinęła i jak ogromne postępy nieustannie robi. Widziałam, jak podczas pandemii zaczynała swoją przygodę z malarstwem, i wiem, że wkłada w to całe swoje serce — i to jest piękne. Jest szczera w tym, co robi, co sprawia, że jej sztuka jest tak wartościowa. Spokój i piękno bijące z jej duszy idealnie współgrają z jej twórczością. Jestem z niej dumna i niesamowicie mnie wzrusza. Każdy etap, przez który przechodzi, i sposób, w jaki to robi, jest dla mnie ogromną inspiracją.Data dodania komentarza: 11.04.2025, 23:29Źródło komentarza: Gość Radia Bon Ton - Aleksandra Krawczuk vel Walczuk (malarka)Autor komentarza: infantylna autorkaTreść komentarza: Infantylne pytania.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:55Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 143.Autor komentarza: albekTreść komentarza: Na szczęście nie pojawi się nic!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 13:53Źródło komentarza: Miasto Na Fali - odc. 146.Autor komentarza: Radio Bon TonTreść komentarza: Zdjęciami darów od mieszkańców dla muzeum przekazanych w 1969 roku niestety nie dysponujemy.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeum
Reklama
Reklama
Reklama
test