Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ponad 2,4 tys. osób hospitalizowanych, wyzdrowiały 284 osoby

W związku z koronawirusem hospitalizowanych 8 kwietnia były 2473 osoby, a wyzdrowiały 284 osoby. Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 152 tys. 898 osób, a 33 tys. 989 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – podało w czwartek rano dane z poprzedniego dnia Ministerstwo Zdrowia.
Ponad 2,4 tys. osób hospitalizowanych, wyzdrowiały 284 osoby

Zakażenie koronawirusem od 4 marca br., kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 5 205 tys. osób, z których 159 zmarły.

Prawie 9,5 tysiąca mieszkańców Lubelszczyzny przebywa obecnie na kwarantannie - większość w swoich domach. Ponad 700 osób to mieszkańcy powiatu chełmskiego. Wszyscy albo wrócili z zagranicy albo mieli kontakt z chorymi na covid-19. W województwie lubelskim mamy 49 ozdrowieńców.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie lubelskim na dzień 08 kwietnia 2020:

  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym (ostatnia doba): 1962 (67)
  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową (ostatnia doba): 9407 (657)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 (ostatnia doba): 132 (18)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim: 199
  • liczba przebadanych osób w ciągu 24 godzin: 318
  • liczba zgonów (ostatnia doba): 8 (1)
  • liczba ozdrowieńców/ (ostatnia doba): 49/ (4)

Hospitalizacja oznacza, że osoba przebywa w szpitalu, ale niekoniecznie jest zakażona koronawirusem. Niektórzy mają objawy chorobowe charakterystyczne dla covid-19, ale może to być np. grypa. Przeprowadzenie badania diagnostycznego pozwala ustalić, czy hospitalizowany jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Kwarantanną objęte są przez 14 dni osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Mają przebywać w domu, nie mogą się z nikim kontaktować, bo stanowią możliwe źródło zakażenia. Dwa tygodnie to okres, który liczy się od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka.

Nadzór epidemiologiczny to mniej restrykcyjna forma izolacji osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub z chorym, ale pośrednio osoba taka przebywała w ich otoczeniu. Przed dwa tygodnie objęci nadzorem muszą kontrolować swój stan zdrowia. Dwa razy dziennie mierzyć temperaturę. Nadzór odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie i ograniczyć do minimum wyjścia.(PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklamadotacje rpo
Reklama
Reklama
Reklama
test