Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Amfiteatr, Centrum Aktywności Gospodarczej i Miejski Rower czyli strategiczne inwestycje terytorialne Chełma

Blisko 64 miliony złotych chce wydać Chełm na strategiczne inwestycje terytorialne.
Amfiteatr, Centrum Aktywności Gospodarczej i Miejski Rower czyli strategiczne inwestycje terytorialne Chełma

Autor: mapio.net

Przy ul. Wschodniej miasto chce wybudować Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej. Ma to być kompleks biurowo–magazynowo-produkcyjny, który będzie pełnić rolę inkubatora przedsiębiorczości i parku technologicznego. Projekt obejmuje także budowę wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z chodnikami, oświetleniem i zagospodarowaniem części terenu. Swoją działalność będą tam mogły rozpoczynać nowe firmy. Dlatego miasto - oprócz gotowych pomieszczeń na biura, hale produkcyjne i magazyny - chce również zapewnić m. in. dotacje na rozpoczęcie działalności. 
To jeden z pomysłów, które zatwierdził Zarząd Województwa Lubelskiego - a to zdaniem władz Chełma niemal zapewnia unijne wsparcie, chociaż oficjalnie nic nie zostało przesądzone.

Coraz bliżej przebudowy amfiteatru w Kumowej Dolinie. To jedna z inwestycji, którą miasto chce zrealizować w ramach strategicznych inwestycji terytorialnych - na co najprawdopodobniej uda się pozyskać ponad 40 milionów złotych dofinansowania. 
Przebudowa ma objąć kompleksową modernizację obiektu wraz z otoczeniem. Mają tam powstać pracownie do prowadzenia zajęć i warsztatów twórczych jak np. mini-lotnisko dla modelarzy, czy strefa do rzeźbienia. 
Kolejnym projektem jest budowa nieskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym. W praktyce oznacza to zakup kilku nowych nieskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej (wyposażonych m.in. w automaty do sprzedaży biletów), przebudowę i budowę zajezdni oraz modernizację parkingu przy Parku Miejskim. Miasto chce również przebudować 'Plac Dworcowy” przed PKP Chełm Główny oraz wybudować kilka kilometrów nowych ścieżek rowerowych.
Realizacja części z tych zadań ma rozpocząć się jeszcze w tym rok.

To jednak nie jedyne dobre wiadomości dla cyklistów. Kolejnym pomysłem władz Chełma, o czym miasto mówiło już kilka miesięcy temu, jest budowa chełmskiego systemu roweru miejskiego. Projekt dotyczyć ma powstania kilkunastu stacji rowerowych (wstępnie mówi się o 15 stanowiskach z 10 rowerami na każdej z 17 stacji – wraz z terminalami do obsługi). W tym przypadku 14 stacji powstać ma w samym Chełmie, 2 w Gminie Chełm oraz 1 w Gminie Kamień. Nowe trasy dla rowerzystów powstać mają także w okolicach miasta. Łącznie, zarówno w Chełmie jak i w sąsiadujących z miastem gminach, wybudowanych może zostać blisko 14 km ścieżek rowerowych. Część z pozyskanego dofinansowania trafi także do chełmskich szkół. Miejski projekt obejmuje bowiem wyposażenie placówek w sprzęt dydaktyczny i materiały szkoleniowe oraz szkolenia dla nauczycieli i uczniów. Przedsięwzięcia te dotyczyć mają 6 chełmskich szkół zawodowych. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Katarzyna 06.03.2017 15:12
a może by się miasto wzieło za budowę ulic, bo te które są obecnie nie nadają się do jazdy. Szlaki rowerowe, chyba Pani Prezydent nie widziała ścieżki rowerowej od Ceramicznej do Poleskiej - pełno błota, dziur - nie nadaje się do użyteczności.

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Radio Bon TonTreść komentarza: Zdjęciami darów od mieszkańców dla muzeum przekazanych w 1969 roku niestety nie dysponujemy.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 09:56Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeumAutor komentarza: AlbinaTreść komentarza: Chełmskich zdjęć nie ma? Cienkie to nasze muzeum.Data dodania komentarza: 25.03.2025, 07:18Źródło komentarza: Kroniki miasta 20.03.2025 Dary mieszkańców dla chełmskiego muzeumAutor komentarza: babcia klozetowaTreść komentarza: Przestań jątrzyć. Donald jest świetny.Data dodania komentarza: 20.03.2025, 07:06Źródło komentarza: Audioportret 13.03.2025 - zaprasza Przemysław Kargul. Spotkanie z Sylwią Maruszczak-PłuciennikAutor komentarza: AlinaTreść komentarza: Wbrew temu, co Pani Sylwia mówi, Polonia w stanie Michigan jest podzielona i wcale nie cała głosowała na Trumpa. Owszem, paliwo może jest tańsze (nie zauważyłam), ale jedzenie np. już dużo droższe (kosmetyki też.) W zeszłą sobotę był tu wiec Berniego Sandersa (niezależnego senatora, w opozycji do Trumpa), na którym było 9 tysięcy osób protestujących przeciwko Trumpowi i jego posunięciom. Wielu Amerykanów - Polaków też - jest przerażonych tym co się w Ameryce dzieje, szczególnie niszczeniem aparatu państwa oraz relacji z innymi krajami. Uważam się za "prawdziwą" Amerykankę, a jeżdżę "japończykiem"... Moj mąż - rodowity Amerykanin - również. Owszem, ludzie, którzy pracują w amerykańskim przemyśle samochodowym ( i ich rodziny) zwykle jeżdżą amerykańskimi samochodami (kupują je zresztą taniej), ale jeśli np. pojedziemy do Kalifornii, to wszystko troche inaczej wygląda. To, co Pani Sylwia mówi, to jest to jej punkt widzenia, reprezentujący zwolenników Trumpa, a - jak pamiętamy - Trump zdobył 49.8% głosów, podczas gdy Kamala Harris 48.3%, a wiec prawie połowa głosujących była i jest przeciwko Trumpowi. W związku z tym uogólnienia, które Pani Sylwia prezentuje, nie oddają prawdy o Ameryce.Data dodania komentarza: 13.03.2025, 22:52Źródło komentarza: Audioportret 13.03.2025 - zaprasza Przemysław Kargul. Spotkanie z Sylwią Maruszczak-PłuciennikAutor komentarza: Dr hab ODDbytTreść komentarza: \../(-_-)\../Data dodania komentarza: 15.02.2025, 16:05Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #364 - Mantra
Reklama
Reklama
Reklama
test