Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

KAS rozbiła grupę przestępczą – duża akcja na terenie kilku województw [VIDEO]

Przeszukano ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych, zatrzymano 4 osoby oraz zablokowano rachunki bankowe na ponad 3 mln złotych - to wynik szeroko zakrojonej akcji Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Akcja, w której wzięło udział aż 300 funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej, ukierunkowana była na zlikwidowanie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury. 

Funkcjonariusze i pracownicy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przy pomocy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego, Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów, weszli jednocześnie do ponad 140 miejsc na terenie kraju. Przeszukali firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności związanej z wyłudzeniami podatku VAT oraz podatku dochodowego. Czynnościami objęto łącznie 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.  

Z ustaleń wynika, że grupa przestępcza w latach 2018 – 2020 wprowadziła do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o łącznej wartości ponad 300 mln zł. Straty skarbu państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł. 

Funkcjonariusze lubelskiej KAS zatrzymali 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów - na kwotę ponad 3 mln złotych. 

Czynności procesowe w sprawie prowadzą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Opolu.

Tak szeroko zakrojona akcja możliwa była dzięki czynnościom operacyjnym skrupulatnie prowadzonym od jakiegoś czasu przez funkcjonariuszy Działu Operacyjno-Rozpoznawczego Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama
test