W sobotę z pawłowskiego rynku ruszy tegoroczny rajd rowerowy Tour de Lubelskie. Skorzystajcie z ostatnich chwil na zapisy do udziału w tym rodzinnym wydarzeniu.
Będzie to już XIX edycja tego gminnego święta, poświęconego pamięci ks. Jana Dolinowskiego - o czym więcej z naszym gościem, Markiem Kopieniakiem, wójtem gminy Hańsk.
1500 kilometrów rowerem! To dopiero wyczyn, a kiedy dodamy, że tej podróży przyświecał cel charytatywny to już w ogóle niezła jazda. O swoim przedsięwzięciu opowie Łukasz Piłat.
Z Małgorzatą Sidz, autorką książki „Mądre matki, dobre żony. Kobiety w Korei Południowej” rozmawia Nikolina Zielińska.
Jak młodzi widzą nasze miasto? Co uchwycili w swoich filmach i kto powinien obejrzeć efekty ich pracy? Opowiada o tym, Joanna Bielecka ze Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska Nasz Chełm.
Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski im. Stanisława Dobrowolskiego na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Wierzbicy. W tym roku artyści spotkają się już 24 raz. O przygotowaniach, haśle i historii wydarzenia opowiada wójt Gminy Wierzbica - Bożena Deniszczuk.
Jakie tajemnice kryją się na naszym lokalnym podwórku? Opowie o tym Wojciech Werus ze Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego ,,Wolica” .
Dzisiaj porozmawiamy z Katarzyną Janicką i Izabelą Cichosz- Podjadek. Tematem będzie bardzo ważne sportowe wydarzenie, czyli Spartakiada ❤
9 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Archiwisty. Będzie okazją do zajrzenia za drzwi wielu niedostępnych na co dzień miejsc. Chełmski oddział Archiwum Państwowego w Lublinie zaprasza od 9 do 16.
Jak ważna jest integracja i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa sport? Opowie o tym Michał Zieliński - Koordynator Projektu PZU Futbol Plus.
Rozmowa z Michałem Śmielakiem, pisarzem z Sandomierza, który 19 czerwca wydaje siódmą książkę pt. "Gleba", a zarazem drugą z cyklu o podkomisarz Idze Ziemnej.
"Długo nas nie było, ale teraz wracamy z pełną mocą 💥" - zapowiadają studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Zapraszają na Niedźwienalia - Juwenalia Chełm 2023! Co przygotowano po czteroletniej przerwie?
Monika Trypuz pochodzi z Chełma i to tu zakorzeniło się w niej przywiązanie do tradycji. Dziś jej elementy, m.in. ludowe wzory łączy z nowoczesnymi metodami projektowania.
Czy młodzi mają wybór i czy wiemy, czym jest demokracja. Między innymi o tym opowie Robert Hojda założyciel i prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.
"To element naturalnego rozwoju, a ten rozwój przełożył się na funkcjonowanie naszej uczelni - mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. Z gościem Radia Bon Ton o jej codzienności i planach na przyszłość: