Pod koniec tego tygodnia - według zapowiedzi wojewody lubelskiego - szpital tymczasowy w Lublinie ma przyjąć pierwszych pacjentów. W adaptacji pomieszczeń Targów Lublin, gdzie powstał szpital, pomagali m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
W ciągu minionej doby z powodu covid-19 w kraju zmarło 40 osób, 56 kolejnych - oprócz koronawirusa - miało choroby współistniejące. Na Lubelszczyźnie nie udało się uratować 11 hospitalizowanych pacjentów, u których potwierdzono infekcję.
639 osób z Lubelszczyzny musimy dopisać do listy chorych na covid-19. Wśród nich są 44 osoby z Chełma i 21 z powiatu chełmskiego. W całym województwie zmarło 15 zakażonych koronawirusem pacjentów.
19 grudnia - to nowa data uruchomienia na terenie Targów Lublin szpitala tymczasowego. Pierwotnie szpital miał przyjąć pierwszych pacjentów na przełomie listopada i grudnia, potem była mowa o 7 grudnia.
Do narodowego programu szczepień zgłosiło się na razie 1500 placówek. Rząd liczy na 8000. Tymczasem termin składania wniosków mija dzisiaj.
Kolejne 42 osoby z Chełma i 27 z powiatu chełmskiego dowiedziało się dziś, że chorują na covid-19. Koronawirusa potwierdzono też u 49 mieszkańców powiatu krasnostawskiego i 21 osób z włodawskiego.
Zgodnie z zaleceniami rządu, najbliższe święta Bożego Narodzenia powinniśmy spędzić tylko z najbliższymi. To - zdaniem rządzących - spowolni rozprzestrzenianie koronawirusa.
Rząd chce zachęcić Polaków do szczepienia się przeciw koronawirusowi. Jeden z wariantów zakłada, że osoby zaszczepione nie będą musiały nosić maseczek w przestrzeni publicznej, będą zwolnione z ewentualnej kwarantanny, a także nie będą brane pod uwagę w limitach dotyczących np. spotkań rodzinnych.
Prawie 700 funkcjonariuszy służby więziennej z całej Polski podzieli się swoją krwią i osoczem z potrzebującymi.
Szpitale, przychodnie, a także lekarze prowadzący własną praktykę, którzy chcą wziąć udział w programie szczepień przeciw koronawirusowi - od dziś mogą składać odpowiednie deklaracje.
Seniorzy z Chełma nadal mogą zaszczepić się - za darmo - przeciwko grypie. Wystarczy zgłosić się do przychodni przy ul. Wołyńskiej albo Połanieckiej. Szczepionka to najskuteczniejszy sposób walki z chorobą - przekonują specjaliści.
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych zaapelowała do Ministra Zdrowia o zapewnienie "dostatecznej ilości środków ochrony osobistej dla personelu medycznego".
Ministerstwo Zdrowia uruchomiło w całej Polsce projekt Domowej Opieki Medycznej, czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z COVID-19.
Trwa rekrutacja do szpitala tymczasowego, który powstaje w hali Targów Lublin. Pierwsi pacjenci mają tam trafić około 10 grudnia.
Mieszkańcy Chełma będą mogli za darmo przebadać się na obecność koronawirusa. Akcja wykonywania bezpłatnych testów antygenowych ruszyła dzisiaj. To w ramach miejskiej strategii walki z covid-19. Za testy zapłaci ratusz.