Badania laboratoryjne potwierdziły w środę (11 listopada) koronawirusa u ponad 1400 osób. Wśród zakażonych są mieszkańcy Chełma i powiatu chełmskiego - w sumie 64 osoby, powiatu krasnostawskiego - 9 osób.
Wojsko rozszerza swoje wsparcie dla szpitali. Z pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - tym razem przy liczeniu covidowych łóżek - korzysta już 29 placówek medycznych na Lubelszczyźnie.
Prawie 2400 osób przebadały minionej doby laboratoria działające na Lubelszczyźnie - przypominamy, że jest ich 14. Dodatkowo, współpracujące z Urzędem Wojewódzkim laboratorium zewnętrzne, sprawdziło ponad 600 próbek pobranych od mieszkańców naszego regionu.
Około 700 osób ma pracować w szpitalu tymczasowym, który powstaje na Lubelszczyźnie. Wśród osób, które zgłosiły się do pracy są zarówno doświadczeni lekarze i pielęgniarki, jak i studenci, którzy dopiero uczą się zawodu.
Około 400 wolnych łóżek dla pacjentów ze zdiagnozowanym covid-19 jest jeszcze na Lubelszczyźnie. Chorych przybywa. Tylko wczoraj zdiagnozowano ponad 1200 kolejnych mieszkańców naszego regionu.
W związku z nowymi obostrzeniami nałożonymi przez rząd - urzędy administracji publicznej - jeśli to możliwe - powinny pracować zdalnie. Zmiany w funkcjonowaniu i przyjmowaniu interesantów wprowadził chełmski ratusz, który działa zmianowo.
W związku z dużą ilością pytań od zaniepokojonych pacjentów onkologicznych po informacji z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej ograniczenia planowych zabiegów, NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o. przyłącza się do stanowiska środowisk onkologicznych o nieprzerywanie leczenia i wykonywanie badań diagnostycznych.
Do tej pory mandat za niezasłanianie twarzy wynosił 500 złotych, jednak teraz będzie wyższy. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy covidowej, która określa brak maseczki jako wykroczenie.
Kolejni chełmianie dowiedzieli się dziś, że mają koronawirusa. Diagnozę covid-19 usłyszało aż 69 osób, w powiecie zachorowało 81.
800 100 115 - to numer infolinii wsparcia dla ośrodków pomocy społecznej i organizacji pozarządowych. Działa od czwartku (5 listopada), a jego obsługą zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Uruchomienie telefonicznej infolinii jest kolejnym działaniem podejmowanym przez terytorialsów w ramach walki z koronawirusem.
Od początku pandemii koronawirusa potwierdzono u ponad 6 700 lekarzy i ponad 15 tysięcy pielęgniarek - wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia. 16 lekarzy i 11 pielęgniarek zmarło.
Dzisiaj w kraju zarejestrowano 27 143 nowych przypadków koronawirusa, na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 805. Potwierdzone wyniki dotyczą m.in. 305 osób z Lublina, 106 osób z powiatu lubelskiego, 1 osoby z Chełma, 6 osób z powiatu włodawskiego.
Centra Krwiodawstwa w całej Polsce zwracają się z apelem do ozdrowieńców o oddawanie osocza. Ten składnik krwi ma ogromne znaczenie w leczenie osób, które zmagają się z koronawirusem.
W jednym z największych Domów Pomocy Społecznej w województwie lubelskim - w Różance w powiecie włodawskim - stwierdzono aktywne ognisko koronawirusa. Choruje 50 z prawie 200 pensjonariuszy i 25 pracowników placówki. 9 osób trafiło do szpitala.
Do sześciu zwiększyła się lista izolatoriów dla zakażonych koronawirusem na Lubelszczyźnie. Przebywają w nich pacjenci zakażeni, ale nie wymagający hospitalizacji. Chodzi o to, by nie zajmowali w szpitalach miejsc, przeznaczonych dla osób z ostrymi objawami infekcji.