Przed nami sezon grypowy. Dlatego warto zaszczepić się przeciwko grypie - apelują lekarze i epidemiolodzy. Bo to najskuteczniejszy sposób walki z chorobą.
Jak wynika ze statystyk ministerstwa zdrowia, wesela i uroczystości rodzinne są głównym źródłem zakażeń koronawirusem. Dlatego też rządzący nie wykluczają przywrócenia obostrzeń w ich organizacji, obejmujących przede wszystkim limit osób.
Ponad 450-stu tzw. aktywnych zakażonych jest teraz na Lubelszczyźnie. Chorych na covid-19 przybywa codziennie.
Chorych na koronawirusa codziennie przybywa i to znacząco. Obecnie tylko na oddziale zakaźnym chełmskiego szpitala przebywa 27 osób, w tym 12 z potwierdzonym wynikiem covid-19.
Jutro uczniowie i nauczyciele rozpoczną nowy rok szkolny. W przeciwieństwie do poprzedni lat, teraz nauka będzie odbywała się w reżimie sanitarnym.
Obecnie na terenie województwa lubelskiego potwierdzono 1221 przypadków zakażenia koronawirusem, 801 osób ozdrowiało, zaś 22 zmarły.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 551 potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem. Wśród nich jest jedna osoba z Chełma.
280 osób z Lubelszczyzny choruje obecnie na covid-19. To tzw. aktywne przypadki. Najwięcej zakażonych, bo 110 osób, jest w powiecie bialskim, gdzie są aż 4 ogniska koronawirusa. Kolejnych 20-stu chorych pochodzi z Białej Podlaskiej. 28 zakażonych osób to mieszkańcy Lublina, 20 - powiatu hrubieszowskiego, 30 - opolskiego. Sporo chorych - 14 osób - zdiagnozowano też w powiecie łukowskim, 13 - w puławskim.
1045 osób - tylu mieszkańców Lubelszczyzny - od początku pandemii - zaraziło się koronawirusem. Dziś covid-19 potwierdzono u 25 kolejnych osób.
Kilka tysięcy sztuk przyłbic ochronnych dziennie może produkować Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. Bo w Centrum Studiów Inżynierskich opracowano specjalną formę.
Na Lubelszczyźnie mamy obecnie 11 ognisk koronawirusa, w tym jedno w Chełmie. W tym ognisku zachorowało w sumie 16 osób, większość to mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego.
Niemal tysiąc skarg wpłynęło do rzecznika praw pacjenta od chorych, którzy w czasie epidemii koronawirusa nie mogli się dostać do lekarza. Pacjenci narzekają na spore problemy w poradniach rodzinnych, które preferują teleporady zamiast kontaktu osobistego.
Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć się produkcja leku na koronawirusa, natomiast we wrześniu może zostać już opracowany prototyp szczepionki. Medykament będzie wytwarzany z osocza pobranego od ozdrowieńców, a jego produkcją zajmie się jedna z lubelskich firm biotechnologicznych.
Na oddziale zakaźnym szpitala w Chełmie przebywa obecnie 5 osób z potwierdzonym covid-19.
Ponad pół tysiąca osób dowiedziało się dziś, że chorują na covid-19. Wśród nich jest aż 18-cioro mieszkańców Lubelszczyzny.